Arkas Sanat Merkezi Hale Tenger’i ağırlıyor

Arkas Sanat Merkezi ve Elgiz Müzesi iş birliğiyle düzenlenen “Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisi kapsamında 8 Haziran Çarşamba günü sanatçı Hale Tenger sanatseverlerle bir araya geliyor.

Arkas Sanat Merkezi’nde “Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisi kapsamında düzenlenen etkinlikler Haziran ayında da devam ediyor. İtalyan Sanatçı Antonio Riello’nun ardından Arkas Sanat Merkezi’nin 8 Haziran’daki konuğu sanatçı Hale Tenger olacak.

Küratör Billur Tansel’in eşlik edeceği “Dünya Bizden Büyüktür” adlı söyleşide iklim krizi etkisindeki dünya ve insanlığın hallerini sanatçının üretim pratiklerinden örnekler eşliğinde ele alacaklar. Konuşma çerçevesinde insanın ekstraktif yaşam biçimi ve düşünce tarzının yarattığı yıkım ve bunun karşısında alternatif bakış, davranış yöntemlerine dair düşüncelerini, hayallerini, umutlarını, umutsuzluklarını paylaşacaklar. Hale Tenger sunumunda “Mitler ve Hayaller” sergisinde yer alan “Kırık Plak / Otoportre” (2005) ve “Altında” (2019) başlıklı video eserinin yanı sıra, konu bağlamında son yıllarda üretmiş olduğu “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” (2018), “Suret, Zuhur, Tezahür” (2019), “Rüzgarların Dinlendiği Yer” (2019), “Kırılgan Kavrayış” (2020) ve “birlikte nasıl yaşarız” (2021) adlı eserlerini de ele aldığı bir seçki sunacak.