7 Haziran 2022 Burç Yorumları

Yol arkadaşım

Bu zamana kadar geçtiğin sokakları düşün. Kimi sokaklar denize açılıyordu maviyi ve umudu hatırlatan… Kimi sokaklar Arnavut kaldırımlıydı buram buram geçmiş kokan… Kimi sokaklar ise çıkmazdı geldiğin yere seni geri götüren… Sokaklar geçtin büyük ışıklı caddelere ulaşan… Sokaklar geçtin… Yollara çıktın… Ama yalnız… Her girdiğin sokakta gönlün bir şey aradı… Yol arkadaşın nerede kaldı acaba?

Bugün… İletişim gezegeni Merkür bugün geri hareketini tamamlıyor. Ve öğrendiklerimizi yanımıza kâr bırakarak ileri hareketini sürdürüyor. Bu süreçte, fikirlerimiz sabitleşebilir. Düşüncelerimizde huzur ve keyif yüklemleri olabilir. Mantıklı ve kararlı düşünebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Düşüncelerin senden hızlı… Kelimeler, senden hızlı yürüyor. Şimdi, belki de daha ağır, sakin ve kararlı düşünmeyi deneyimleyebilirsin. Merkür, bu yolculuğunda özellikle finansal öğelerini yönetirken serinkanlı ve mantıklı düşünmeni sağlayabilir. Alışveriş öncesi önce düşünüp sonra harcayabilirsin belki de… Neden olmasın?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bence bugünleri keyfini çıkarmalısın. Zaten yaşamın keyifli “hallerini” öğrenmek senin için doğan. Öğrenmek demişken… Şimdi Merkür yine hayat hazinene yeni şeyler öğretmek için geliyor. Mesela inatçılığının nelere mal olduğunu öğrenebilirsin. Ya da tutarlı oluşunun avantajlarını öğrenebilirsin. Ya da sabitliğin sana neler getirdiğini fark edebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir yolculuğun sinyalini veriyorsun. Kendine ait yeni zamanlara gelmeden önce, zihninin eski odalarını temizleyebilirsin. Şimdi Merkür, bu yolculuğunsa maddi dünyanın şaşasına kapılmaman için frene basmayı deneyebilirsin. Belki de zihninin karanlıklarının nedeni, gereksiz inatçılığın, bir şeyler ağırdan olmalarındır. Sorunları çözmek yerine kolaya kaçmandır belki de…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bazen yalnızlıktan değil, başkalarından beslenmelisin. Ve beslemekten beslenmeye geçmelisin. Şimdi Merkür yeni yolculuğunda, dostlukların önemini gösteriyor sana. Küçük şeylerden mutluluk haritası çizebilirsin kendine. Bu arada kazançlarınla, maaşınla ilgili konuşmak istersen kazanan olabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Üretim… Üretken olma zamanı… Beklemekten, tüketmekten üretime geçebilirsin. Şimdi Merkür bu yolculuğunda, iş yaşamında üretim formülünü gösteriyor. İşini daha çok sahiplenebilirsin. Bir de… Neden değişim seni ürkütüyor? Neden değişmekte direniyorsun? Yanıtını biliyorsun.

Başak ve Yükselen Başak

Senin için çocuk oyuncağı…  Sonuçta öğretmekten vazgeçmedin. Ama şimdi Merkür’ün bu yolculuğunda belki artık öğrenciliğe geçiş yapabilirsin. İçinde bir şeyler var. Hani eskiler derdi ya iyi bir yere gelenler için… “ Onun içinde vardı” diye… İşte senin de öyle… İçinde bir öğrenme ateşi yanıyor. Umarım çabuk sıkılmazsın.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bu kez farklı olacak. Kaç kere aynı şeylerde söz verdin? Kaç kere vazgeçtin? Bu kez yapma… Madem Merkür finans evinde dolaşıyor. O zaman istikrarlı ve tutarlı yapı kurmanın zamanı gelmiştir. O zaman tutumlu olmanın zamanı gelmiştir. O zaman harcamalarını sabit tutmanın zamanı gelmiştir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Şimdi dinlen biraz… Dinlenirken de dinle biraz. Öncelikle karşındakini dinle… Bak bakalım neler anlatıyor sana. İstersen Merkür’den bu anlamda destek alabilirsin. Eşinle ilgili konularda, ilişkinde neyi görmemekte inat ediyorsun? Hangi kalıplaşmış inançlarını yok edemiyorsun? Neye direnç gösteriyorsun?

Yay ve Yükselen Yay

Bazen sabit kalmak gerekiyor. Bazen değişmemek gerekiyor. Merkür bu yolculuğunda sana çalışma koşullarını düzenlemek için fikirler verebilir. Başladığın işi bitirebilirsin belki de… Arkadaşlarınla iletişimde kendi fikirlerini dayatmamayı öğrenebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Şimdi yenilik zamanı… Yeni derken umarım korkmuyorsundur? Eskilerini atmaya kıyamazsın. Ama hemen ürkme… Bu yenilik sana iyi gelebilir. Sana bir müjdesi olabilir. Merkür bu yolculuğunda sana küçük sevinçler getirmeye söz veriyor. Yeniliğin adı olabilir huzur… Yeniliğin adı olabilir sükûnet…

Kova ve Yükselen Kova

Doğaya bak… Mesela leyleklere… İlkbaharda gelip sonbaharda dönüyor. Göçmen kuşlar adı üstünde göç ediyorlar. Peki, sen neden korkuyorsun bu korkuyorsun göç etmekten? Şimdi Merkür bu yolculuğunda sana köklerinin sırrını fısıldıyor. Eve ait konular düşünce eksenini oluşturabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Kendi istediğini yapmayı öğrenmelisin. Kendi istediğin şeyleri almalısın. Kendi kararlarını kendin alabilmelisin. Şimdi Merkür bu yolculuğunda seni kararlarının arkasında durmayı öğretiyor. Kararlarını sağlam zemine oturtmayı, kararlarını savunmayı öğretiyor.

 

Loading