Karşıyaka tribün lideri silahlı saldırıda hayatını kaybetti

İzmir Güzelyalı Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda Konak yönüne giden seyir halindeki otomobile arkadaki araçtan uzun namlulu silahla ateş açılması sonucu iki kişi hayatını kaybederken ölen kişilerden birinin Karşıyaka tribün lideri Dobo Metin lakaplı Metin Arslan olduğu öğrenildi.

Olay 5 Haziran gecesi gerçekleşirken, görgü tanıklarının ifadesine göre gri renkli otomobilden beyaz renkli 35 AIT 325 plakalı araca yaklaşık 15 el kurşun sıkılarak tarandı. Araçta bulunan şoför ve yanındaki kişi olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından ağır yaralı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak hastanelerden kısa zaman sonra kötü haber geldi. Yaralıların ikisi de hayatını kaybetti.

Silahlı saldırının nedeni henüz bilinmezken saldırının ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Görgü tanıklarından bilgi alan polis ekipleri, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.

Loading