1 Haziran 2022 Burç Yorumları

Keşke çocuk kalabilseydim

Çocukken… Büyümek isterdin… Çünkü büyünce her şeyi daha rahat yapabilirdin. Kuruyemiş kavanozuna tabureye çıkmadan uzanabilirdin mesela… İstediğin zaman dışarıya oynamaya çıkabilirdin. İstediğin kadar dışarıda kalabilirdin. İstediğin gibi ortalığı eşyalarınla dağıtabilirdin. Çocukken… Büyümek isterdin…  O zaman ne çok derdin vardı öyle değil mi?

Bugün… Ay, ev sahibi olduğu Yengeç Burcu’nda. Ve biz de bu seyrin etkisiyle birlikte ailemize ve evimize daha çok zaman ayırmak isteyebiliriz. Evimizi yuvaya çevirmek için çalışabiliriz. İçimizde merhamet, vefa duygusu çoğalabilir.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Belki uzun bir aradan sonra evinle ilgilenebilirsin. Evinde olmak sana yorgunluğunu unutturabilir. Evinde mutlu musun? Ev işleriyle ilgilenmek seni yoruyor mu? Evin, yaşam kalen mi? Yanıtları bir tek sen biliyorsun.

Boğa ve Yükselen Boğa

Dilin kemiği yok biliyorsun. Ve söz ağızdan bir kere çıkıyor. O nedenle bugün kuracağın cümlelere dikkat etmelisin. Gereksiz alınganlıkların var mı? Laf mı çarpıyorsun karşındakinin suratına? Kısaca bugün gözün kelimelerinin üstünde olsun.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… En önemli değerin merhamet olsun. Bir de unutma ahde-i vefayı. Biliyorsun oturduğun ev, kullandığın araba değildir seni sen yapan. Maddi değerlerinle övünmeyi bırakırsan belki daha aydınlık olacaktır yolun.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Yeni ay fırsatları devam ediyor senin için. Gökyüzündeki Ay ve doğum haritandaki Güneş birbirine kavuşuyor. Ve sana yeni ay misali yeni fırsatlar sunuyor. Peki, sen hazır mısın yeni haline?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Güzel bir rüyayla mı başladın güne? Rüyaların neler vaat etti sana? İçini yuvada olmanın coşkusu mu kapları? İnsan en çok böyle zamanlarda özlüyor çocukluğunu değil mi? Haklısın… Ben de özledim.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Bir amacın var mı? Güne başlıyorsun. Peki, bir beklentin var mı yeni günden? Yoksa sadece günlük işlerini yapınca tamam mıyım sanıyorsun? Peki, gün bitince? Başını yastığa dayayınca neler dayanıyor boğazına?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Kariyer anlamında daha yoğun olabilirsin. İşlerini tamamlamakta, elindekileri bitirmekte zorluk yaşayabilirsin. Eğer yaptığın işe ruhunu katmazsan işin zor gibi gözüküyor.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Bahaneler üretmekten vazgeç. Tek bir gerçek var. Kendin… Cesur değilsin. Karamsarsın. Adım atmaya üşeniyorsun. Ama hâlâ kendinde aramıyorsun. Ne derler bilirsin. Ne ararsan kendinde ara.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Mali durumlarını yeniden gözden geçirebilirsin. Gözden geçirmek her daim iyidir. Geleceğini daha rahat görebilirsin. Geleceğini kontrol altında tutabilirsin. Geleceğini yakalayabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Tam karşından parlayan Ay var. Sana bir şeyler anlatıyor. Ay ışıklarını büyütürken sen neyi fark edemiyorsun? Mesela kontrol etmek, fazla planlı olmak, aklına güvenmemek, inatçılık… Liste uzayıp gider böylece.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Kendine eksik mi kaldın? Eksik listende neler var peki? Eksiklerini tamamlamaya niyetin var mı? Yoksa pencere önünden zamanın geçmesini mi bekleyeceksin?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Hediye al kendine. Paketin içinde minik sevinçlerin olsun. Vefa olsun… Merhamet olsun… Empati olsun… Elbette “aşk” olsun…