ESİAD’dan ‘uzlaşma’ memnuniyeti

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, son dönemde İzmir’de hayata geçen “Basmane çukuru” ve “mezarlık” konularında sağlanan uzlaşmadan memnuniyetini dile getirdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, açıklamasında şunları söyledi:

ESİAD olarak, başta Basmane çukuru” ve mezarlık” konuları olmak üzere İzmir’in uzun zamandır süregelen bazı sorunlarının Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer ile AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Kerem Ali Sürekli’nin bir araya geldikleri toplantıda ele alınmasından büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Diyalog ve uzlaşma anlayışının, her alanda karar alma süreçlerini kolaylaştırdığını ve toplumun menfaatlerini en iyi şekilde gözeten kararlara ulaşılmasında temel teşkil ettiğini düşünüyoruz.

Anadolu’nun hoşgörü, karşılıklı saygı ve dayanışmanın hakim olduğu kadim kültürünü en iyi şekilde yansıtan kentimizde, farklı siyasi partilerin önde gelen temsilcilerinin karşılıklı istişare içinde olmaları ve sorunlara birlikte çözüm yolları aramaları, sadece İzmir’in ve İzmirlilerin değil, tüm toplumun yararınadır. Ayrıca, demokrasimizin daha da güçlenmesine katkı sağlayacak örnek bir yönetişim biçimidir. 

Bu uzlaşma anlayışının güçlenerek devam edeceğine ve güzel İzmir’imizin dünya kenti olma yolunda ilerlemesinde önemli rol oynayacağına inanıyoruz.