Meral Akşener’den Saray’a: Haram zıkkım olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Çözüm üretmek için 5 maaşlı, 10 maaşlı israf abidesi, yan gelip yatan, kifayetsiz muhteris, pudra şekerci danışmanların işten çıkarılması lazım. Haram olsun, zıkkım olsun” dedi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ziyaret ettiği Karaman’da halka seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Çözüm üretmek için 5 maaşlı, 10 maaşlı israf abidesi, yan gelip yatan, kifayetsiz muhteris, pudra şekerci danışmanların işten çıkarılması lazım. Haram olsun, zıkkım olsun” dedi.

Çumralı bir besiciyle konuştuğunu, çiftçinin “Anaları kesmeye gönderiyoruz. Gebe inekleri kesmeye gönderiyoruz” dediğini söyleyen Akşener, “Ayıptır, günahtır. Diyor ki hiçbir destek olmadılar. Bir lira zam geldiyse 30 lira yeme gelen zam sebebiyle gebe inekleri kesime gönderiyorlar. Bunu duyduğunuz zaman çözmek zorundasınız. Çözmek zor iş. O zaman Türk Telekom’un 24 milyar lirasını Hariri’lerin cebine koyamazsınız. EYT’lilerin meselesini çözmek zorunda kalırsınız. Atanamayan öğretmenlerin derdini çözmek zorunda kalırsınız. Hariri’nin cebine koyulan 24 milyar lirayla, bir yıl boyunca 15 milyon 100 bin ilkokuldan lise sona kadar olan öğrencilerimize sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verirsiniz. Okula aç giden öğrencilerimiz var. Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar. Eğer, sizin o dükkanların içindeki hayatları dinlerseniz, o hayatların dertlerine çözüm üretmek zorunda kalırsınız” diye konuştu.

Emekli maaşı ve asgari ücrete zam önerisini tekrarlayan Akşener, “Emekliyi söyleye söyleye 2500 liraya getirdiler. Halbuki emekli maaşının en düşüğü asgari ücret kadar olmalıdır. Asgari ücret de yeni zamlara göre güncellenmelidir” dedi.