Atatürk Havalimanı yıkılıyor

Rize'de havalimanı açılışı gerçekleştirilirken Millet Bahçesi yapılması planlanan Atatürk Havalimanı'nda iş makineleri görüldü.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün hizmete açıldı. Rize’ye 34, Hopa’ya 54, Artvin’e 125 kilometre uzaklıkta olan Pazar ilçesindeki havalimanına ilk inişi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in uçakları yaptı. Açılış töreninde konuşan Erdoğan, “5 yılda 4,4 milyar liralık yatırımla tamamlanan Rize – Artvin havalimanı, 3 bin metrelik pisti, yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli terminali, destek üniteleri ve diğer birimleri ile gurur verici bir eser oldu. Ancak şu anda uçaklarımız boş gidip geliyor… Buradan Rizeli, Artvinli hemşerilerime sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rizeliye ne Artvinliye yakışır” dedi.

Aynı gün, yıkılıp Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kırılması için iş makineleri ve kamyonlar ortaya çıktı. Araçların üzerinde millet bahçesi projesi için düzenlenen ihalede 2 milyar 127 milyon liralık teklif veren Yapı&Yapı firmasının logosu bulunuyor. Havalimanındaki bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşarak Türkiye’ye duyuran İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Niyet belli, zihniyet belli. Dün Katar Emiri Ankara’ya geldi,  bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün aynı zamanda Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz milli değil milli değerlerin düşmanısınız. Artık yoruma gerek yok niyetinizi alenen belli ettiniz!” dedi.