İZİKAD yeniden yapılanıyor

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), iç işleyişindeki komisyonlarını yenileyerek ve yeni komisyonlar ekleyerek güçlü bir yapılanma hamlesi yaptı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İZİKAD Yönetim Kurulu toplantısında bu yeniden yapılanma kararını aldıklarını ifade eden İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “Aktif üye, güçlü İZİKAD” mottosu ile hareket ettiklerini söyledi.

Var olan komisyonları yenilediklerini, görev kapsamlarını gözden geçirdiklerini ifade eden Sezgin, “Komisyonlar STK’ların mutfağı, iş ürettikleri atölyeleridir. Buralar ne kadar aktif, ne kadar güçlü olursa o STK o kadar güçlü olur. İZİKAD her zaman komisyonları aktif çalışan bir dernek olmuştur, bu yeni yapılanma ile bu gücümüzü daha da arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Proje, İş Geliştirme, Küresel İlişkiler, İtibar Yönetimi, Kültür Sanat Organizasyon, Kaynak Geliştirme, Çevre İklim Yeşil Mutabakat ve Kamu İlişkileri adıyla 8 komisyonla yola devam kararı aldıklarını anlatan İZİKAD Başkanı Sezgin, “Her üyemiz en fazla üç en az bir komisyonda görev alacak. Tercihimiz her üyenin bir komisyonda aktif olarak görev alması yönünde” dedi.

Komisyonlar ve kapsamları

Proje Komisyonu: Genç İZKİAD, Girişimcilik Ödülleri, Mentörlük, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği çalışmaları.

İş Geliştirme Komisyonu: Aylık üye toplantıları, Biz bize kahvaltı, Ulusal B2B çalışmaları, eğitimler.

Küresel İlişkiler Komisyonu: Uluslararası kuruluşları ile işbirlikleri, Uluslararası kurum üyelikleri, Uluslararası etkinlikler, Büyükelçilik ve Konsolosluk ziyaretleri.

İtibar Yönetimi Komisyonu: Web yönetimi, sosyal medya yönetimi, dergi çalışmaları, basın ilişkileri.

Kültür, Sanat, Organizasyon Komisyonu: Fotoğraf yarışması, müzayede, kültür gezileri ve tüm organizasyonlar.

Kaynak Geliştirme Komisyonu: Burs ve bursiyer araştırma, tüm komisyonlar için sponsorluk çalışmaları.

Çevre, İklim, Yeşil Mutabakat Komisyonu: Ekolojik gündem ve çevre sorumluluğu başlığı altında etkinlikler kurumsal ve bireysel farkındalığı arttırıcı eğitimler düzenlemek ve projeler üretimi.

Kamu İlişkileri Komisyonu: Kamu kurum ve kuruluşların ziyaretleri ve işbirliği protokolleri.