11 Mayıs 2022 Burç Yorumları

Kendine “gel” din mi?

Sen de bir yolcusun… Yok, kimseden farkın… Geldin… Ve nefes alıyorsun… Bir geliş öykün var… Onun peşi sıra dilin, aklın, yüreğin izin verdikçe gidiyorsun. Anlamaya çalışıyorsun. Anlamlandırmaya çalışıyorsun. Anlatmaya çalışıyorsun. Zamanı geldiğinde de “dönüş” öykün olacak… Ardından ise “varış” öykün…  Neler gördün, neler yaşadın bir sen biliyorsun. Bir de Allah… İçinden geçen gemileri de sen biliyorsun. Yalnızlık çığlıklarını da… Özlediklerin çığ gibi büyüyor içinde. Geceyi daha çok sever oldun. En azından rüyalarda buluşmak iyi geliyor erken vedalarınla… Ama sabah uyanınca… Neyse… Bugün senin en özel günün… Sen gülmeye, umut etmeye, inanmaya, renkleri özellikle maviyi sevmeye devam et… Zaten mordan asla vazgeçmezsin biliyorum.  Ve değişime direnme… İnatçılık etme… Ailen, dostların kısaca dua çemberindeki güzel yüreklilerle yürümeye devam et… Ve her zaman yaptığın gibi “O”na güven… “O” sana yeter… Ve bugün kendine söylemeyi unutma… İyi ki doğdun…

Bugün… İlahi bilinci, bolluğu, bereketi ve şansı anlatan gezegen Jüpiter, yepyeni bir döngüye başlıyor. Bir yıllık sürecek Koç Burcu yolculuğuna adım atıyor. Ve biz bu seyirle birlikte şansın bize gelmesini beklemeden, kendi şansımızı yaratabiliriz. İsteklerimizin, hayallerimizin, niyetlerimizin peşi sıra cesurca ve hızla harekete geçebiliriz. Sabırsız davranabiliriz. Bencil yanlarımız ortaya çıkabilir. Mücadele ruhumuzla yüzleşebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Kendini korumak… Malum içinden geçtiğimiz günlerde kendini korumak zorunda kaldın hepimiz gibi… Maske gizledi yüzünü… Peki, ne kadar maskeledin bir şeyleri? Peki, ne kadar korudun kendini? Sana “ yapamazsın, olmaz” diyenlere karşı koruyabildin mi kendini? Şimdi Jüpiter yeni bir yolculuk serisine başlıyor. Ve bu seyirde sana anlatıyor neler yapman gerektiğini. Mesela hoşgörülü ol kendine diyor. Risk al diyor. Kibirden uzak dur diyor. Kilo alma diyor. Bu seyirle kendini yeniden yapılandırabilirsin. Kendine inancın, mücadele gücün pekişebilir. Bu süreçte, beden sağlığına ve fiziksel görünümüne özel önem verebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Zihin dipsiz bir kuyudur. Ve hep senin sesini yansıtır. Sen ufak bir ses çıkarırsın. Ama o yankılanır, eko yapar. Kulaklarını rahatsız eder. Şimdi Jüpiter yeni bir yolculuğa başlıyor Koç Burcu’na geçerek. Ve senin bilinçaltına dokunuyor. Jüpiter geldiği yeri aydınlatır. Ama nasıl bulursa öyle aydınlatır, genişletir, büyütür. Zihni karamsar bulursa karamsar, iyimser bulursa iyimserliği büyütür. Peki, senin bilinçaltın nasıl? Bu seyir sırasında bilinçaltını yeniden biçimlendirebilirsin. Önyargılarınla, korkularınla yüzleşebilir, bunları törpülemek adına kendi içinde tartışmalar yaratabilirsin. Belki psikolojik bir tedaviye başlayabilirsin. Zihnini endişelerden kurtarmak için mücadele edebilirsin. Bilinçaltını özgürleştirmek isteyebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Dost olabilmek… Gerçekten dost kalabilmek… İyi gününde, kötü gününde yanında olabilmek… Baktığında yaşamına kaç tane dostun var? Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda dostlukların üzerine geziyor. Dostlukların sağlam zemin üzerine mi inşa edildi? Dostluklarının ara yüzü var mı? Arkadaşlık ilişkilerin nasıl? Bencillik yapıyor musun? İyi bir dinleyici misin? Agresif tavırların var mı? Sorularına yanıt arayabilirsin. Aynı zamanda büyük hayallerini, umutlarını gerçekleştirmek için girişimlerde bulunabilirsin. Maaş artışı mı? Neden olmasın?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Hayata doğru yerden mi bakıyorsun? Doğru yerde olduğunu mu düşünüyorsun? Kariyer hedeflerin neler? Mesleğinde başarılı olduğunu düşünüyor musun? Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda, kariyer hedeflerine uzanıyor. Mesleğinde yeni hedefler çizebilirsin. Terfi alabilirsin. Kariyerinde bilginle göz doldurabilirsin. Kendi girişimlerin için cesaret bulabilirsin. Hayatına biraz daha kendin odaklı bakabilirsin. Kendini sevmeyi, kendin için mücadele etmeyi deneyimleyebilirsin. Hedeflerini, planlarını büyütebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Öğretmenlik yapmak ister misin? Ya da yaşam boyu sürecek öğrenciliğe devam mı edeceksin? Öğretmen olunca, öğrenciliğine devam edemeyeceğini mi düşünüyorsun? Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda yeni eğitim fırsatları çıkarıyor sana. Eğitim hayatını nasıl şekillendireceksin? Öğrendiklerini hayatına katabilecek misin? Peki, girişimci olup öğrendiklerini daha geniş kitlelerle paylaşmak ister misin? O zaman beklediğin şansı, fırsatı bulabilirsin. Yurt dışı odaklı çalışmalar yapmak isteyebilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Güçlü olmak istiyorsun. Gücü elinde bulundurmak istiyorsun. Ve bunun anahtarının maddi anlamdan geçtiğini biliyorsun. O yüzden bu kadar maddi değerlerin üzerine düşünmen. Şimdi Jüpiter yeni yolculuğunda, maddi kaynakların, borçların, kredilerin üzerinde dolaşıyor. Biliyorsun Jüpiter geldiği yeri nasıl bulursa, o şekilde genişletir. Borçlarını da genişletebilir. Birikimlerini de… Ve bu seyahat sırasında alternatif kaynak arayışlarına girebilir. Maddi anlamda bağımsızlık arayışın artabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Eş olmak… Eşsiz olmak… Kendini ancak bir başkasıyla mı tamamlayabiliyorsun? Tek başına olmak zor mu? Bir başkasının sorumluluğunu üstlenmek durumunda mısın sürekli? Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda, evlilik evine giriş yapıyor. Ve eğer yalnızsan, flörtünü bir sonraki aşamaya taşımak istersen şans ve fırsat verebilir Jüpiter. Evliliğine farklı bir açıdan yaklaşabilirsin. Evlilikte bağımsızlık vurgusu daha fazla önem kazanabilir. Yine birlikteliğinle ilgili cesur kararlar alabilirsin. Evliliğini, eşinin tavırlarını sorgulayabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Sorumluluklarını paylaşmalısın. Yani herkesin, her şeyini üstlenmemelisin. Uzun zamandır tam da bu noktada zorluyor yaşam seni. Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda, sorumluluklarınla ilgili aydınlanma metnini okumanı sağlıyor. Gerekli ya da gereksiz her şeyi yük mü ediyorsun kendine? Sorumlulukları paylaşmaktan neden kaçıyorsun? Bekleyene kadar birilerini, ben çabucak yapayım mı diyorsun? Soruları yanıt vermeni bekliyor. Yine bu dönemde, iş ortamında kendini gösterebilirsin. Girişimci olabilirsin. Bu arada sağlığınla ilgilenmek zorunda kalabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Aşk… Adı bile kulağa hoş geliyor. Aşk… Uzaktan bile kalp çarptırır. Aşk… Yanındayken bile özleyebilirsin. Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda aşk evinden sesleniyor. Belki aradığın aşk artık çok yakınındadır. Aşkta bencil misin? Aşk, yaşamında ne kadar yer tutuyor? Öfkeli bir sevgili misin? Hırçın mısın? Soruların yanıt bulabilir. Bu arada ufak bir hobinden para kazanmak için şanslı olabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Kendin olmak… Kendin için yaşamak… Kendin için adım atmak… Zor mu senin için? Sadece kendin için yaşamak bencillik mi peki? Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda sana evinden sesleniyor. Evinin içinden… Bu süreçte, evinle ilgilenebilirsin… Evine ait konular hayatının merkezine oturabilir. Evini taşıyabilirsin. Evini değiştirebilirsin. Yaşadığın yeri değiştirebilirsin. Kendine yeni bir yaşam alanı kurabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Kelimeler… Sözcükler… İletişim… Hayatının olmazsa olmazı… Kelimeler olmadan kendini nasıl anlatabilirsin? Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda iletişim evine geliyor. İletişimde nasıl bir yörünge izliyorsun? Konuşuyor musun? Dinliyor musun? Sosyal medya konusunda çalışmaları hızlandıracak mısın? Bu süreçte, soruların yanıtlarını bulurken kendine sürpriz yapıp araba alabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Para… Para, evet bu konuyu sevmiyorsun ama hayatının devamı için para, maddi değerler önemli… Şimdi Jüpiter bu yolculuğunda finans evinde yolculuk yapıyor. Para daha doğrusu yatırım konusunda şanslı olabilirsin. Bütçeni korumak adına girişimde bulunabilirsin.

 

Loading