Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

10 Mayıs 2022 Burç Yorumları

Mor menekşe

Çiçekleri seviyorsun. Saksıda en çok menekşe yetiştirmeyi seviyorsun. Elbette mor menekşe… Sabırla çiçek açmasını bekliyorsun. Düzenli olarak sularını veriyorsun. Hatta laf aramızda konuşuyorsun onlarla. Ve seni çok iyi dinlediklerinden eminsin. Çiçekler yaşam döngüsünü ne güzel anlatıyorlar aslında. İlgi görürsen çiçek açar yüreğin.

Bugün… Duyguları ve beslenme şeklimizi anlatan Ay, Başak Burcu’nda… Bugünün etkisiyle sağlıklı yaşam koşullarına adım atabiliriz. Sağlıklı gıdalar tüketebiliriz. Duygularımızdan ziyade mantığımızla konuşabiliriz. Eleştirel bir bakış açısına sahip olabiliriz. Hayatımıza, düzen getirmek isteyebiliriz. Evimizde detaylı bir temizlik işine girişebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün…  Eleştiri okların yine mi çıktı ortaya? Şikâyet mi ediyorsun yine? Ama bunları sen istiyorsun? Bu kadar çok iş yükü almanın arkasında ne var? Kimseye güvenmemekten ziyade vazgeçilmez olmak mı yatıyor arkasında? Düşün istersen biraz.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Yaşamı bir iş gibi gördüğünün farkında mısın? Nasılsın diye sorduklarında doğrudan işini mi anlatıyorsun? Sadece işinden mi keyif alıyorsun? Hayatının merkezine işini mi koydun? Belki değiştirme zamanı gelmiştir hayatının merkezine kendini almanın…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Her ne olursa olsun… Senden uzakta da yaşasa… İnsanın annesi gibi yok değil mi? Ve seni ondan başka düşünen bir başkası olmuyor… Seni ondan başka merak eden olmuyor… Yanın kalabalık da olsa, annenin yerini hiç kimse tutmuyor… O zaman ara anneni.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Unutmak için güzel bir gün… Sana acı veren hatıraları… Sen yeni şeyler yaz hatıra defterine… Çıktığın yolculuğu mesela… Sadece senin planladığın, ana hatlarını senin oluşturduğunun, kurallarını senin koyduğun, sadece senin sorumluluğunda bir yolculuk… Çok istiyorsun… Direksiyona geçmeye hazır mısın peki?

Aslan ve Yükselen Aslan

Diyalog kurmak ne kadar önemli değil mi? Bazen konuşmaların sadece monolog olur… Kendin konuşursun, kendin dinlersin… Mesaj yazarsın ve o görmez… Sonra da seni suçlar benimle hiç ilgilenmiyorsun diye… Ne yapacaksın ki dumanla mı haberleşeceksin? Bence anlaman gerekiyor… Sana değer vermiyor işte… Bu direnişin neden?

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Gökyüzünün duygusalı melankolik Ay seninle dolaşıyor… Sen gibi… Çalışkan… Disiplinli… Hizmet ehli… Ama sivri dilli… Madem sen gibi mavi gökyüzü…  O zaman sana bol şanslar yeni başlangıçlarında…

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Bazen gerçekten olduğumuz gibi görünmeyiz… Bazen gerçekliklerimizi saklarız kendimizden… Bazen öyle bir saklarız ki kendimizde bulamayız… Sende öyle misin bugün? Belki de yeterince aramıyorsundur kendini?

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Hatırlatmak gerekiyor sana… Umudun kuralı olmaz… Hayal kurmak ise sınırsız… Sen hayal et… Bir Ege kıyısında güzel bir evin olduğunu… Hatta bahçe içinde, havuzlu bir ev… Olmaması için bir sebep göremiyorum… Sen düşle…

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Toplantılar bitmek bilmiyor mu? Sürekli uzuyor… Uzadıkça senin ruhun daralıyor… Toplantılar zorludur hazırlanmazsan… Peki, toplanmak zor mu? Bir gönülden bir gönüle giderken zor mu toplanmak?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Bir şeyler ekmek için güzel bir gün… Bir şeyleri toprağa ekmek… Üzerini sulamak… Yeterince su vermek ama… Çok fazla eklersen çamur olabilir toprağın… Az ekersen ürün bitmez… Yani her şey kararında… Ve her şey zamanında…

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Hadi bakalım al eline kâğıt ve kalemi hesap yapalım biraz… Hayattan alacaklarını bir kenara koy… Ve kendine olan borçlarını öde… Boşuna döktüğün gözyaşlarını topla… Gereksiz sarf ettiğin kelimeleri çıkar… Ve böl içindeki sevgiyi hak edene… Ve çarp kendini bir başkasının yüreğiyle…

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Tam karşıdan geçiyor Ay… Tam karşıtın… Tam senin zıddın… Eleştirel, şikâyet eden bir sen görmek ister miydin? Bence istemezsin… O zaman neden bu memnuniyetsiz dalgalanmalar ruhunda?