Gelecek Partisi’nden ‘Ümit Özdağ’ videosu

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından Ümit Özdağ'ın sığınmacı söylemlerini "Irkçılık diye bir siyaset olmaz" başlığıyla bir video paylaştı.

Türkiye’de sığınmacı tartışması devam ediyor. Türkiye’de kayıtlı 3.7 milyon Suriyeli, 4.3 milyon da kayıt dışı sığınmacı bulunuyor. 

Özdağ sığınmacılarla ilgili olarak “3.7 milyonun büyük bir bölümü, gönüllü olarak geri dönmeyecek. Kimse bedava alışveriş yaptığı bir süpermarketi terk edip gitmez. Kim gönüllü olarak yollayacağız diyorsa Türk halkına yalan söylüyordur. Bu söylemler Türkiye’nin ne kadar kötü yönetildiğinin çok açık göstergesidir” demişti.

Özdağ’ın sığınmacı söylemlerine ilişkin Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Yayımlanan videoda “Çıkıp toplumda bütün yabancıları düşmanlaştıran bunun üzerinden bir siyaset kurgulayan bir akıl var. Tehlikeli olan şey bu. Bunun siyaseti olmaz. Toplumda böyle bir hassasiyet var diye bu kurgulanıp yeni bir siyasi partinin kaldıracı haline getirilemez. Memlekete öğrenci olarak gelmiş insan saldırıya uğruyor. Bu anormal geliyor bana” ifadeleri kullanıldı.

 

Loading