5 Mayıs 2022 Burç Yorumları

Hızır eli

Sen seversin yılın bugününü… Bu gecesini… Kırmızı keselere koyduğun hayallerin hâlâ gül ağacının dibinde… Her şeye rağmen hayallerine sahip çıkmak değil mi zaten yaşamak? Bu gece yine niyetlerini, hayallerini yaz renkli kalemlerinle… Tüm dünya için merhamet dile… Toprak ana bereketli elini çekmesin üzerimizden… Bütün çocukların kahkahalarla gülmesini dile… Hiçbir annenin evladından ayrı düşmemesini dile… Şükredenlerin, teşekkür edenlerin ve sabredenlerin çok olduğu bir dünya dile… O zaman Hızır eli değsin niyet keselerine…

Bugün… Gökyüzünün gece yıldızı Ay, samimi, içten ve bir o kadar da hassas Yengeç Burcu’nda… Bugünün özelinde kendimizi yuvamızda, evimizde daha mutlu ve korunaklı hissedebiliriz. Annemizle, ailemizle daha fazla zaman geçirmek isteyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Bencillikten sıyrılmak, bir başkasının hayatına dokunmak ne çok mutlu eder aslında. İhtiyacı olana koşmak, doğaya ve tüm canlılara merhametli davranmak, duygularını tanıyabilmek… Belki bugünün ana temasıdır senin için.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Bu noktaya nasıl geldin? İlerlemek için önce düşünce sistemini değiştirmek gerekebilir. Savunma mekanizmalarını dönüştürmek gerekebilir. Bazen gerekeni yapmak gerekir. Peki, daha ne bekliyorsun?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Sadece ve sadece… Eve ait, mutfağa ait alışveriş listesi yapabilirsin. Alışveriş sonrası fişlerini, faturalarını atmadan gözden geçir. Gereksiz bir şey almış mısın?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Ay fedakâr, kırılgan, merhametli, yuvasına düşkün… Tıpkı senin gibi… Güneş’inle uyumlu, tıpa tıp aynı Ay… Birbirine değiyor. Birbirini destekliyor. Hadi başla yeniden… Yenilen…

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Sezgilerin güçlü… Etrafında olup bitenleri kolaylıkla sezebiliyorsun. Ama bazen tereddüt ediyorsun. Sezgi mi vesvese mi anlamlandıramıyorsun kendi içinde…

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Sosyal bir gün senin için. Arkadaşlarınla birlikte olmanın tadına varabilirsin. Bu arada maaşınla ilgili duygusal kararlar veriyorsun. Sonuçta emek harcadın. Elbette kazanacaksın.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Kırılgan yanların daha mı fazla? İş yaşamında fazla alıngan ya da kırılgan tepki gösteriyorsun. Oysa bazen duygularının yerinen mantığı devreye almak gerekebilir çalışma yaşamında.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Kendine icazet ver. Bunca güngörmüşlüğün peşi sıra, kendine güven tazele. Öğretmek için güzel bir gün. Bu arada kapris yapma olur mu?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Finansal sonuçların mutlu etmedi mi seni? Belki de alışkanlıklarını değiştirmen gerekiyordur. Belki de tüketim alışkanlığını değiştirmen gerekiyordur.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Bilmediğin yerden çıkıyor sorular. Aslında içten içe taşıdıklarından, gün yüzüne çıkarmadıklarından. Bakalım sen nasıl yanıtlayacaksın?

Kova ve Yükselen Kova

Ararsan bulursun. Aramazsan bulamazsın. Çok net… O yüzden kimseye kırılma, kimseye darılma. Herkes kendi hayatını düzenleme derdinde. Ve herkesin kendi derdi kendine özel. Dermanı da.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Gülmek yakışıyor sana. Gülmelisin zaten hep. Mutlu olmalısın. Gülünce daha çabuk ulaşırsın yaşam bandına.