Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

30 Nisan – 1 Mayıs 2022 Burç Yorumları

Bundan sonra böyle

Arkana yaslanıp izlemeyi seviyorsun. Ama en çok dinlemeyi seviyorsun. Sözcüklerin ritmini seviyorsun. Sözcüklerin yürekten mi yoksa nefsten mi geldiğini hissedebiliyorsun çoğu kez. Bu sana yaşamın sihri gibi geliyor artık… Çok özel bir şey aslında yaşamında… Kendi yolculuğunda… En yakınındakileri bile yakından tanıyınca, yakın gözlüğünü kaldırdın artık… Artık susma dönemindesin… Susuyorsun… Sabrediyorsun… Kendi iç dünyanda huzurlusun… Sadece kendi hayatının sahibisin. Başkalarına karşı evet sorumluluğun var. Ama yaşam senin… Bak en ihtiyaç duyduğun anlarda kimler var yanında? O yüzden şimdi… Sınırını en belirgin hatlarıyla çiziyorsun dünyanın… Kimsenin sınır ihlaline geçit vermiyorsun. Bundan sonra böyle… Gönülden gelenler başköşeye, merakla, hasetle gelenler ise ömür boyu taş köşeye…

Ve bir tutulma günü… Güneş ve Ay, 10 derece Boğa Burcu’nda bir araya geliyor. Ve ikisi birlikte yeni bir aydınlık sunuyor doğum haritalarımızın karanlık noktalarında… Güneş Tutulması’nın fırsatları önümüzde… Değişim ve dönüşüm için gerekli şartları sunacak… Tabi biz satır aralarını doğru okuyabilirsek kazanacağız. Hangi konularda değişimden kaçınıyoruz? Sabit yanlarımız var mı? Kibir, kıskançlık tuzaklarına düşüyor muyuz? Para yaşamımızda nasıl bir yer tutuyor? Para araç mı? Yoksa hayat amacı mı? Huzurlu muyuz? Hayatın keyifli yanlarının tadına varabiliyor muyuz? En ufak bir kıvılcımdan tartışma ateşi yakabiliyor muyuz? Güçlü müyüz? Sezgilerimize güveniyor muyuz? Tutulmanın bize soruları… Bakalım yanıtlar nasıl gelecek getirecek bize?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Belki de artık “ har vurup harman savurma” zamanının sonu gelmiştir. Belki artık parayı, kazandıklarını değerlendirme, doğru yatırım araçlarına yönelme dönemi başlayacaktır. Şimdi Güneş Tutulmasıyla birlikte önünden uzanan bu süreçte, maddi değerlerin üzerinde aydınlanma ve farkındalık kazanabilirsin. Tüketimden üretime geçiş ekonomisinin cazibesine kapılabilirsin. En çok neyi tüketiyorsun? Kendini mi? Zamanı mı? Sana gerçekten huzur veren şeyler neler? Parayı doğru değerlendiriyor musun? Gelecek kaygılarının eksenini neler oluşturuyor?

Boğa ve Yükselen Boğa

Delphi Apollon Tapınağı’nın giriş cümlesidir “ Kendini tanı”. Gün içinde herkesin hakkında, hayatı hakkında ahkâm keseriz. Ama aynaya bakınca gördüğümüz yüz kim? Şimdi Güneş Tutulmasının arsı sıra kendini tanıma sürecini hızlandırıyorsun. Hayattan ne istiyorsun? Yenmen gereken huyların, alışkanlıkların neler? Zamandan neler korkuyorsun? Huzurlu musun? Yoksa bir başkasının huzurunda mı sürüyor yaşamın? Neden bu kadar tüketiyorsun her şeyi? Yemek yemekle nefsini sadece doyuruyorsun. Peki, nefsini neler besliyor? Ve yenebiliyor musun nefis canavarını? Çalışmadığın yerden mi geldi sorular?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bazen karanlık bir odadasındır. Ve elektrik düğmesinin nerede olduğunu bulamazsın bir türlü. Ve bir an gelir. İçinden bir ses… Elini uzatırsın ve bir anda ışık gelir. Tıpkı şimdilerde olduğu gibi… Şimdilerde Güneş Tutulması, yaşamının en karanlık kuyusuna, gizli hazinene uzanıyor. Son yıllarda yaşadıkların birikti sürekli zihnine. Üst üste koydun endişe tuğlalarını, mutsuzluk kumlarını, karamsarlık taşlarını. Şimdi ya onlardan büyük bir kale yapacaksın. Ya da hepsini bir kenara atıp mavi gökyüzünün altında yaşayacaksın. Karar senin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bazen, telefon listeni güncellemen gerekebilir. Bazen, bazı arkadaşlarınla yolunu ayırmak durumunda kalabilirsin. Bazen de yeni arkadaşlar kazanabilirsin. Bazen arkadaşlıkların dostluklara dönebilir. Şimdi Güneş Tutulmasıyla birlikte bu etkiyi daha çok hissedebilirsin. Gerçekten keyif aldığın arkadaşlarınla mı birliktesin? Arkadaşların sana huzur mu veriyor, yoksa derin bir huzursuzluk mu? Sana davranışları nasıl? Sadece işleri olduğu zaman mı arıyorlar? Başın sıkıştığında kimin telefonu ezberinde? İstediğin sorudan başlayabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Dur… Bir bak yaşamına… Olmasını düşlediğin yerde misin? Olduğun yerden düşmekten korkuyor musun? Geldiğin yeri unuttun mu? Varınca zirveye, kıskançlık, kibir yapıştı mı koltuğuna? Ve huzurlu musun masana oturunca? Şimdi Güneş Tutulması kariyer noktanla birlikte hayatına bakışını aydınlatıyor. Tutulmanın etkisiyle, hayatına bakışını sorgulayabilirsin. Mesleğini, kariyerini, iş yaşamının artı ve eksilerini gözden geçirebilirsin. Doğru işi yapıp yapmadığını test edebilirsin. Uzun zamandır planladığın değişiklikleri yapabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Yeni hayat… Bunca zamandır kafanda kurguladığın yeni hayat… Yenin hayatının temel bileşenlerini istiyorsun. Huzur, keyif, sakinlik ve sessizlik… Kimsenin patırtısını, gürültüsünü çekmeden…  Şimdi Güneş Tutulması sana yeni aydınlık kentler fısıldıyor. Göçmen kuşlar misali bir yere göçmene gerek yok. Sadece kalbine yolculuk etsen yeterli… Bu süreçte yeni, yeni bir eğitime başlayabilir, şehir dışı çalışma, yurt dışına yerleşme planları yapabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Madde halinden mana ehline dönüşebilmek… Uzun bir yolculuğun ana durağı aslında… Ama öncesinde maddi planının gözden geçirmeli… Kazançlarını, kayıplarını sorgulamalı. Neden yeterince kazanamadığını, harcama yaptığın kalemleri göz önünde bulundurmalı. Merak etme… Güneş Tutulması sana bu noktada istediğin aydınlanmayı verecektir. Bunun için iste ve başar. Parayı tutmanın, üretken olmanın, tembel olmamanın, ertelememenin önemini anlayacaksın.

Akrep ve Yükselen Akrep

İnsan değişir mi? Değişmeli mi? Peki, sende değiştin mi? Hayatında neleri değiştirdin? Yoksa olanı olduğu gibi kabul mü etmeye başladın değiştiremeyeceğini anlayınca? Şimdi Güneş Tutulması sana gölge yanların üzerinden, gölge yanlarını yansıtan eşin üzerinden ışık gönderiyor. Doğru insanla mı evlisin? Evlenmek için acele mi ediyorsun? Eşinle gerçekten birbirinizi tanıyor musunuz? Birbirinizi tamamlıyor musunuz? Ya da evlenmenin, imza atmanın artık zamanı geldi mi? Yanıtlardan her zamanki gibi sen mesulsün.

Yay ve Yükselen Yay

Sevdiğin bir işi yapınca yorulmazsın. Sevdiğin bir ortamda çalışıyorsan, saatin alarmı çaldığında hemen kalkarsın yatağından. Çalışma koşulları, çalışma ortamı önemli elbette sevmek için. Şimdi Güneş Tutulmasıyla çalışma ortamını ve iş arkadaşlarını mercek altına alabilirsin. Ekip ruhu var mı aranızda? Görev ve sorumluluklarını zamanında tamamlayabiliyor musun? İşin kolayına mı kaçıyorsun? Çok mu sabır gösteriyorsun iş bilmeyenlere? Huzurlu musun çalışırken? Bu arada sağlığına da önem vermelisin. Soru mu geldi senden. Patili bir can mı evlat edinmek istiyorsun?  Neden olmasın…

 Oğlak ve Yükselen Oğlak

Nasıl bir sevgilisin? İnatçı mısın mesela? Dediğim dedik misin? Sorumluluk sahibi olduğunu biliyoruz ikimizde. Peki, bir çocuğun sorumluluğunu almaya hazır mısın? Şimdi Güneş Tutulmasının sana yeni bir sürecin işaret fişeğini gönderiyor. Tutulmanın etkisiyle, aşk ve flört yaşamına bakış açın değişebilir. Flörtten ilişkiye geçiş yapabilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin. Ya da çocuklarınla ilişkini yeniden gözden geçirebilirsin. Aynı zamanda sana alternatif kazanç getirecek hobiye başlayabilirsin. Ya da varsa eğitimini aldığın böyle bir şey satış için kolları sıvaya bilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Nasıl bir ailede doğdun? Ailenle ilişkin nasıl? Zorlayıcı bir ebeveynlerin mi var? Yoksa aranızda derin bir uçurum mu var? Ailenin yanında huzurlu musun? Evle ilgili konuları sürekli erteliyor musun? Sorunları konuşmak, tartışmak yerine halının altına mı süpürüyorsun? Şimdi Güneş Tutulması pencerenden içeriyi aydınlatıyor. Evinde uzun zamandır yapamadığın tadilatları yapabilirsin. Taşınabilirsin. Yeni bir ev alabilirsin. Ailenle sorunları çözmek adına konuşmalar yapabilirsin. Evinde huzuru bulma ve koruma konusunda kararlı olabilirsin. Bu arada ebeveynlerden birinin sorumluluğunu da alabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Düşüncelerinde inatçı mısın? Sabit fikirlerin var mı? Sürekli erteliyor musun kitap okumayı? Vakit bulamıyorum bahanesine mi sığınıyorsun? Kardeşinle iletişimin nasıl? Birbirinizi anlıyor musunuz? Şimdi Güneş Tutulması sana iletişim alanından aydınlığını gönderiyor. Bu süreçte, düşünce yapını yeniden şekillendirebilirsin. Zamanı etkin kullanmak, ertelememek üzere programlayabilirsin kendini. Kısa yolculuklara çıkabilirsin. Ve kendine yeni bir yol haritası verebilirsin.