DEVA Partisi seçime kendi adıyla girecek

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin seçime kendi adıyla ve logosu ile gireceğini duyurdu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti, Demokrat Parti (DP), Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nden oluşan 6’lı ittifak masası üzerine görüşmeler sürerken; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kişisel sosyal medya hesabından partisinin seçim kararı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. 

Babacan, “Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun” dedi.

Partisinin haftalık basın toplantısında konuşan Babacan, söz konusu karara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Partimiz kendi adıyla kendi logosuyla seçime girme kararı almıştır. Bu kararımızın herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamasını arzu ederim. Altılı masada verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız, işbirliği alanlarımızı genişletme korusunda kararlıyız. Mutabık kaldığımız alanlarda, altılı masaya her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. O masada oturan bütün partilerle, işbirliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda güçlü bir iradeye sahibiz. Kin ve intikam zehriyle alınan kararların adaletsizlikten başka hiçbir şey getirmediğini tarih boyunca deneyimledik, deneyimliyoruz. Türkiye’yi ‘rövanşların ülkesi’ yapmayacağız. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun diyorum. Türkiye 1’den büyüktür, Türkiye 1’den büyüktür, Türkiye 1’den büyüktür. Hodri meydan diyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Barajları yıkıp geçeceğiz.”