26 Nisan 2022 Burç Yorumları

Sessizlik ve yalnızlık

Birbirini tamamlayan iki kelime… Birbirini anlayan iki sözcük… Belki de bu aralar seni en iyi anlatan iki konum… Peki, neden bu kadar sessiz kalıyorsun? Söyleyecek cümlelerin mi tükendi? Yoksa ne söylesen fayda etmediğini mi düşünüyorsun? Peki, neden yalnızlık en yakın arkadaşın bu aralar? Neyse bazen yalnız kalmak iyi gelebilir. Kendini tanırsın tüm yönlerinle…

Bugün… Ay, sessiz sedasız hareket eden Balık Burcu’nda… Bugün, ruhumuzu, zihnimizin gürültü kirliliğinden uzak tutmak isteyebiliriz. Olayları akışına bırakmayı deneyimleyebiliriz. Bazı şeyler karşısında kabullenici olmayı, affedici davranmayı öğrenebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Eski bir şarkı dilinde… “Rüyalar gerçek olsa”… Rüyaların gerçekleşse hayatın güzel olurdu değil mi? Belki sadece bir şey gereklidir bunun için: “ Uyanmak”…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Duygusalsın. Şimdi yanında olmayanları mı özlüyorsun? Haklısın… Ama zaman geçiyor. Belki yakında kavuşursun sevdiklerine… Büyük masalarda toplanırsınız yine…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Mavi bir gün mü senin için? Umutlu bir gün… Hayata, belki bugün farklı bir yerden bakabilirsin. Merhamet penceresinden… Vicdan penceresinden…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Geçmiş bugünü aydınlatır. Geçmişin güzellikleri, gününe yansıyor. Bugün… Geçmiş sana farklı bir kapı açabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Her ne ararsan kendinde ara… Ne güzel demiş değil mi Hacı Bektaş Veli… Bugün… Kendinle ilgili yeni bir dönem başlatmaya ne dersin? Mesela, şu sorundan başlayabilirsin: “ Ben kimim?”

Başak ve Yükselen Başak

Sana neler uygun? Ya da nasıl biri sana uyar? Kiminle mutlu olabilirsin? Kimi mutlu edebilirsin? Bugün… Evlilik hayatını mercek altına almaya ne dersin?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Özendiğin neler var? Hepimiz gibi senin hayatında imrendiğin şeyler var… Mesela “imkânım olsa şuraya giderim. Bunu kazansam şunu yapabilirim”… Liste uzar gider. Peki, hep listede mi kalacak? Gerçekleştiremeyecek misin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Boşuna endişelendin. Boşuna panik yaptın. Ama olması gereken neyse oldu… Demem o ki biraz kontrolü elinden bırak…

Yay ve Yükselen Yay

Elma dersem çık, armut dersem çıkma… Ya da tam tersi miydi? Çocukken her şey kolaydı. Saklanırdık, bulunmak isterdik. Şimdiyse saklanalım, kimse bulmasın bizi diyoruz. Sence de öyle mi bugün?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Zamanın çoğunu sosyal medya alabilir. Bazen kendini fazlasıyla kaptırıp işlerini aksatabiliyorsun. Acaba telefondan biraz uzaklaşsan mı?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Duygusal ayarların bir hayli hassas… En ufak bir dalgada akacak gibi duygu selin… Bugün… Gözlerin uzaklara mı dalıyor?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Yeni ay senin için… Doğum haritandaki Güneş ve gökyüzünde dolaşan Ay kavuşuyor. Bakalım ne gibi yeni öyküler yazacaksın kendine?