AKP ve MHP’den istifa edenler CHP’ye katıldı

AKP ve MHP’den istifa ederek CHP'ye katılanlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla dertleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Sincan’da AKP ve MHP’den istifa ederek CHP’ye üye olan vatandaşlarla CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. AKP ve MHP’den istifa edenler şu ifadeleri kullandı: 

“Sincan için hep başka partilerin kalesi olduğu söylenir. Ama siz ‘Kale ilçeler, bölgeler değil fabrikalardır’ dersiniz. İnşallah o fabrikaları sizlerin öncülüğünde iktidara geldiğimizde hep birlikte kaleleri kuracağız. Sizi karanlığa boğdular, elektriğinizi kestiler. Bütün arkadaşlarımız adına geçmiş olsun diyorum. İnşallah biz de onları sandığa gömeceğiz. İnşallah bu kötü gidişatı Millet İttifakı sayesinde kıracağız.”

Vatandaşları dinleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Eğer adaleti dışlarsanız, adaleti boşlarsanız, adaletsizliği öne çıkarırsanız insanlıktan çıkarsınız. Mazlumun hakkını korumak neden değerlidir? Mazlum kendi hakkını arayacak kadar güçlü değil. Birisinin ona yardım etmesi lazım. Sizlerle hep beraber bunun mücadelesini yapmamız lazım. Ezilen fakir fukara oluyor. Yukarıda bir avuç insan zevk-i sefa içinde. Gelir dağılımı giderek bozuluyor. Vatandaş perişan vaziyette. Hayat pahalılığı fazla. Üst gelir gruplarından alıp, alt gelir gruplarına vermemiz lazım. Zenginden alıp fakire vermemiz lazım. Bu sosyal devlettir” dedi.

Loading