Bakan Dönmez elektriği kesik abone sayısını açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısının 278 bin olduğunu söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriğinin kesilmesi ve açıkladığı rakamlar ile ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun iddialarının gerçek olmadığını ifade eden Bakan Dönmez, “Kılıçdaroğlu 4 milyon hanenin elektriğinin kesik olduğunu söyledi. Ama rakamlar yalan söylemez. Rakamlar 278 bin olduğunu gösteriyor. Bu sadece konut değil; ticarethane ve sanayileri de içeriyor. Toplamda da baktığımızda yüzde 1’in altında, yani binde 6. Yine bunu biraz daha detaylı analiz ettiğimizde bazı vatandaşlarımız birkaç hafta sonra ödüyor, kesiliyor, açılmıyor. Gönül, birinin de kesik olmasını arzu etmez. Zaten devletimiz özellikle Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden elektrik desteği programını 3 yıl önce başlattı. Şu anda 2 milyon 140 bin hane, bu programdan yararlanıyor. 150 kilovat saate kadar bedelsiz olarak elektrik yardımı yapıyoruz” dedi.

Loading