Flash TV yayın hayatını sonlandırdı, kanalın adı değişti

Uzun bir aranın ardından yayın hayatına yeniden başlayan Flash TV, kayyum atanmasının ardından yayın hayatına son verdi.

Ekim 2021’de iş insanı Ömer Ziya Göktuğ’un patronluğunda yayın hayatına yeniden başlayan Flash TV, yayın hayatına son verdi. Yeni logosu ve yeni yayın politikasıyla yayın hayatına başlayan Flash TV’de art arda krizler yaşanmış; Ömer Ziya Göktuğ’un kardeşi Mehmet Emin Göktuğ kanalın yüzde 50 hissesinin kendisine ait olduğunu belirterek olayı yargıya taşıyacağını bildirmişti. 16 Mart’ta kayyum atanan Flash TV, 15 Nisan itibarıyla yayın hayatına son verdiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, Ömer Ziya Göktuğ’un ölümü sonrası ortakların anlaşmazlığa girdiği ve ulusal yayıncılık lisansını yenilenemeyerek yayınlara son verildiği duyuruldu.

Flash TV’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

“Ulusal yayıncılık alanında 1992 yılından bu yana FLASH TV adı ile faaliyet göstermekte olan kuruluşumuz Yönetim kurulu Başkanı ve tek imza yetkilisinin vefatı sebebi ile gerekli yönetim organlarından yoksun kalarak kayyım sürecine girmiştir. Bu süreçte ortakların anlaşmazlığı sebebi ile ulusal yayıncılık lisansı yenilenememiş dolayısı ile yayın hayatına bugün itibari ile son vermek zorunda kalmıştır. Uzun yıllardır FLASH TV’ye göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için sonsuz teşekkürlerimizin kabulünü rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

16 Nisan, saat 00.00 itibarıyla Flash TV yerini, Flash Haber TV’ye bıraktı. Flash Haber TV ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Anayasal haber alma hakkı çerçevesinde, her fikir ve kuruma eşit mesafede, tarafsız ve özgür yayıncılık prensipleri ile dünyada ve ülkemizde gelişen olaylar, şeffaf, yalın ve doğru şekilde artık Flash Haber TV’de”