The Turkish Detective’in yayın tarihi belli oldu

Başrollerinde Haluk Bilginer, Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai'nin bulunduğu The Turkish Detective, 2023'te izleyici ile buluşacak.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Paramount Plus, ünlü İngiliz polisiye yazarı Barbara Nadel tarafından yaratılan dedektif Çetin İkmen ve Mehmet Süleyman karakterlerinin yer aldığı 24 adet roman serisine dayanan The Turkish Detective dizisini duyurdu. Shift Delete’in haberine göre, The Turkish Detective’in başrol kadrosunda, Şahsiyet dizisiyle Emmy ödülü kazanan Haluk Bilginer bulunurken  Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai eşlik ediyor. ViacomCBS, Miramax ve Ay Yapım ortaklığıyla hazırlanan ve günümüz İstanbul’unda geçecek olan dizinin çekimleri bu ay İstanbul’da başlıyor ve yayın tarihi de belli oldu.

The Turkish Detective’in 8 bölümden oluşan ilk sezonunda Müfettiş Çetin İkmen (Haluk Bilginer), Mehmet Süleyman (Ethan Kai) ve Dedektif Ayşe Farsakoğlu (Yasemin Kay Allen) üçlüsünü İstanbul’un zengin ve çeşitli kültürüne ve tarihine dayanmakta olan suç hikayelerini ve karakterlerin işleniş süreci işlenecek.

The Turkish Detective, şu anda yalnızca birkaç ülkede faaliyet gösteren Paramount+ platformunda yayınlanacak. Diğer ülkelerde ise dağıtımını Paramount Global Content Distribution üstlenecek.