Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

15 Nisan 2022 Burç Yorumları

Denize doğru yürü

Kendini nerede huzurlu hissediyorsun? Kendini nerede kendin gibi hissediyorsun? Her şey üstüne üstüne geldiğinde nereye doğru yürüyorsun? Hangi renk seni kendine getiriyor? Bence en çok deniz kenarında huzur buluyorsun. Denizin rengi, dalgası seni kendine getiriyor. Bir de kokusu… Deniz, senin için sonsuzluk… Deniz, için özgürlük…  O zaman bugün denize doğru yürümeye ne dersin?

Bugün… Enerji, hareket ve güç sembolü Mars, vaatlerini tam olarak anlatamadığı Balık Burcu’nda yolculuğa başlıyor. 25 Mayıs’a kadar sürecek bu gezi sırasında, biraz dinginleşmeyi öğrenebiliriz. Bir başkasının hayatına dokunmayı öğrenebiliriz. Merhametli ve vicdanlı davranabiliriz. Kendimizi kurban yerine koymaktan vazgeçebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Aslında her zaman cesurdun. İlk ipi sen göğüslersin her daim. Durup beklemek sana göre değil. Ama sanki şimdi bir şeyler seni engelliyor. Sanki sana kırmızı kart gösteriyor. Mars, yeni bir yolculuğa imza atarken, “seni” gizli olan şeylere karşı uyarıyor. Gizlediğin bir şeyler var mı? Rüyaların, bilinçaltının yansıması mı? Enerjini yitirmiş gibi misin? O zaman Mars seyrine hoş geldin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Oh! Gerçekten dünya varmış. Oh! Gerçekten dünyan varmış. Bir parça kendine dönüş ne çok şey kazandırıyor öyle değil mi? Özüne dönmek… Gerçekte ne istediğini bilmek… Tek olmaktan “bir” olmaya geçebilmek… Şimdi Mars bu yolculuğunda, seni inançlarınla, değerlerinle bir araya getiriyor. İnanç ve niyetlerini birleştirebilir misin? Hayallerin için savaşabilir misin? Hemen pes mi edeceksin? Sonuna kadar gidecek misin?

İkizler ve Yükselen İkizler

Konuşmadan anlatabilir misin derdini? Susarak söyleyebilir misin içinden geçenleri? Şimdi önünde yeni bir değişim sayfası açıyor Mars yolculuğuyla… Sadece meslek yaşamına değil, hayatına da yukarıdan bakmanı sağlıyor. Belki hemen itiraz etmeden, kabule geçersin bir şeyleri… Belki şikâyet etmeden memnun olabilirsin elindekilerle… Belki kendine merhametle yaklaşabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Uzun zamandır… Aslında bildiğin bir enerji kalıbı sarmalıyor seni. Gökyüzü tüm enstrümanlarıyla seni dönüştürmeye hazırlanıyor. Şimdi sırada Mars var. Eğitimin için seni harekete geçirmeye geliyor. Diplomaların olabilir ama eğitim bitmez. Kendini yenilemek ihtiyacındayız. Ekmek gibi, su gibi… Su demişken… Biraz su misali çıkışına bırakabilirsin. Malum su akar, yolunu bulur.

Aslan ve Yükselen Aslan

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren başlar tekâmül yolculuğumuz. Kendimizi daha iyiye yöneltmemiz için, ahlaki değerlerimizi giyinmek için tüm yaşam sancılarımız aslında. Şimdi Mars bu yolculuğunda sana geri bildirimlerde bulunuyor. Kendini geliştirmek adına… Kendini dönüştürmek adına… Merhamet ruhuna yoldaş olabilir. Sezginlerin güçlenebilir. Daha hassas olabilirsin. Bu arada alınganlıkların var mı? Ya da çabuk kırılır mısın?

Başak ve Yükselen Başak

Acaba hayatındaki eksikleri eşyalarla mı doldurmaya çalışıyorsun? Bu yüzden mi evinin içi eşyalardan geçilmiyor. Bu yüzden mi kalabalık içinde bile yalnızsın? Şimdi Mars bu yolculuğunda seni harekete geçirmeye geliyor. Belki “eş”yalardan, “eş” li yaşama geçmenin zamanı gelmiştir. Belki artık sevme zamanın gelmiştir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Şimdi… Aslında sihirli kelime… Şimdi… Her daim… “Şimdi” de anı yaşamak var. “Şimdi” de huzur var. Şimdi yeni zamanlar başlıyor Mars’la… Sağlığın için harekete geçeceğin zamanlar. Bedenini korumak adına… Bu arada ayak bileğine dikkat etmelisin. Ayrıca çalışma arkadaşlarınla aranda olası sorunları empati ve karşılıklı anlayışla çözebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Keyifli hallerin yaşanacağına inanmıyor musun? Keyifli hallerin ana karakteri “aşk” mı? Herkesin aşkı yaşama biçimi farklıdır. Hiçbir aşk birine benzemez. Her aşk öyküsü birbirinden bağımsızdır. Tıpkı senin aşkın gibi… Şimdi Mars bu yolculuğunda, sana aşk hayatında yeni bir mücadele veriyor. Hassasiyet, merhamet, duyarlılık adına tüm mücadelen… Aşk yoksa mı dedin? Olur, mu hiç? Aşk yok olur mu?

Yay ve Yükselen Yay

Evin hayatın mı? Evini istediğin gibi düzenleyebiliyor musun? Evinin içinde huzurlu musun? Taşınmayı düşünüyor musun? Belki de Mars bu yolculuğunda sorularına yanıt verebilir. Zora gelemiyorsun. Hemen motivasyonun düşüyor. Belki artık bu gidişata evinden başlayarak son verebilirsin. Önce evini topla, önce evinin içini düzenle. Sonrası gelir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Fedakârlık… En çok kime fedakârlık yapıyorsun? Şimdi Mars bu yolculuğunda fedakârlık yaptığın konuların üzerinden geçiyor. Ya da… Kendinin kurban olduğunu mu düşünüyorsun? Bir şeyler için ya da kişiler için kendini feda ettiğini mi düşünüyorsun? Şimdi zihninin kuyularını temizleme zamanı. Zihninin derin sularına dalıp arınma zamanı. Fedakârlıklarınla yüzleşme zamanı…

Kova ve Yükselen Kova

Şimdilerde değer üzerine düşünme zamanı. Maddi değerlerin üzerine harekete geçebilirsin. Maddi kaynakların üzerine enerjini harcamayı öğreniyorsun. Mars’ın bu yolculuğunda maddi hayatın öne çıkıyor. Harcamalarını subjektif bir gözle mi yaşayacaksın? Bütçende, risk haritan kırılgan mı? Tasarruf disiplinine neden egemen değilsin? İşte bu soruların yanıtlarını alabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir yolculuğun ayak sesleri… Mars sana özel seyrini başlatıyor. Ve seni harekete geçirmek için tüm bu enerji. Ve şimdi kendini yeniden kurgulamalısın. Kendini yeniden format atabilirsin. Kendini nasıl görmek istiyorsun?