5 Nisan 2022 Burç Yorumları

Kâğıdı hisset

Kurşun kalemin kâğıtla dansını seviyorsun. Kalemin kâğıt üzerinde çıkardığı sesi seviyorsun. Kâğıt sana yaşamı anlatıyor. Kâğıt sana kalıcılığı anlatıyor. Kâğıt sana nefes aldığını hatırlatıyor. Kâğıt sana seni anlatıyor.

Bugün… Gökyüzünde dolaşan Ay, öğrenme meraklısı İkizler Burcu’nda dolaşıyor. Konu İkizler Burcu olunca, bugün daha çok iletişim kurma çabası içinde bulabiliriz. Konuşabiliriz… Anlatmak isteyebiliriz… Meraklı olabiliriz… Hızlı davranabiliriz… Daha çok okumak ve öğrenmek isteyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Sözcüklerine dikkat etmelisin… Ne konuşursan o gerçek olabilir… O yüzden güzel şeyler düşün… Güzel şeyler gelsin aklına… Güzel şeyler gelsin anılarına… Güzel şeyler yaz günlerine… Bu arada yaza az kaldı değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Belki de değerlerinle ilgili konularla ilgilenmek zorundasın bugün… Belki de değerlerin üzerine düşünmen gerekiyordur. Belki de artık kelimelerin değerlidir… Belki de bu yüzden herkese harcama kelimelerini… Gerek yok zaten anlamıyorlar.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Gökyüzü seni yeni ay enerjisiyle çağırıyor… Güneş’ine kavuşan göksel Ay, sana yeni fırsatlar yaratıyor… Bedenini, fiziksel görünümünü değiştirebilirsin. Düşünce kalıplarını değiştirebilirsin… Kendine yeni bir şans verebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Zamanı dondurmak istiyorsun… Zaman geçmesin… Zaman bitmesin istiyorsun… Bazen saatler dursun istiyorsun… Bazen de saatler çabuk geçsin istiyorsun… Bazen de saat umurunda bile olmuyor.

Aslan ve Yükselen Aslan

Biliyorsun ateşi tek başına yakamazsın… Ateşi yakmak için havaya ihtiyacın var öyle değil mi? Ve senin de yaşamını devam edebilmek için nefes almaya ihtiyacın yok mu? O halde bugün nefes almayı ihmal etme.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Sistem kurmalısın yeniden. Çalışma sistemi oluştururken kendine, vazgeçilmelisin sitemden. Sitem etmek nereden çıktı? Neden kendine sitem ediyorsun?

Terazi ve Yükselen Terazi

Hatıralar özeldir. Hatıra eşyalar daha da özel. Gittiğin bir tatilin anısı mutfağındadır mesela magnet olarak. Ya da evine gelen ilk hediye… Ya da bebeğinin ilk patiği… Hatıralar özeldir. Kendine hangi hatırayı saklıyorsun peki?

Akrep ve Yükselen Akrep

Şimdi rüzgâr esiyor. Hava rüzgârlı… Belki birazdan yağmur yağacak. Ve sen şemsiyeni alıp çıkacaksın dışarı. Hava durumuna göre tedbir alıyorsun. Peki, ama finans durumuna tedbir alıyor musun?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Karışık duygular içinde olabilirsin. İçinde karmaşa… Belki de dolunay misali yaklaşan Ay ışığı seni bu noktaya getiren. Belki de tamamlaman gerekiyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Zaman-mekan dengesi içinde… Günün önemli bir bölümünde merak egemen olabilir. Yeni gelen ekip arkadaşını merak edebilirsin mesela. Merak iyidir, kişiyi geliştirir. Önemli olan sağlıklı merak…

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Okumalı… Bugün… Konuşmalı… Bugün… Anlatmalı… Bugün… Haykırmalı… Bugün değilse ne zaman? Bazen o kadar çok susuyorsun ki…

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Evini toplamakla geçiyor zaman… Dağınıklıkları hep sen mi toplayacaksın?