Süleyman Soylu – İyi Parti gerilimi

Meral Akşener'in grup toplantısında polislerin karşılaştığı zorlukları dile getirmesine İçişleri Bakanı Soylu'dan sert üsluplu yanıt geldi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında polislerin “siyasi baskı” ve “mobingle” karşılaştığını söylemesi ve ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun twitter hesabından yaptığı açıklama giderek büyüyor.

Süleyman Soylu’nun Meral Akşener’in grup toplantısındaki konuşması sonrası kendi twitter hasabından “Türkiye’nin bugünkü huzur ortamında sadakat ve fedakarlıklarıyla katkısı büyük olan Emniyet Teşkilatımızı istismar kampanyasına, 15 Temmuz öncesi gibi kendisini “müstakbel başbakan” atayan Zafiyet Hanım da katılmış” ifadesini kullandı.

Sosyal medya ortamından verilen yanıtlar sonlanmadı.

İyi Parti yazılı açıklamada ”Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini, ucube sistem olarak tanımlamamızın yaşayan örneği olan Usta Bakan” ifadesi kullanıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde CHP, İyi Parti, DEVA, Gelecek, Demokrat Parti ve Saadet Partisi liderlerinin buluşması sonrası yapılan yazılı açıklama ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanıtlaması isteği ile ”O bildiriyi hangi büyükelçilikte düzelttirdin? Açıkla” sorusunu sormuş muhalefet partileri ise Soylu’nun sorusunu ”anlamsız” olarak nitelendirmişti.