Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

26 – 27 Mart 2022 Burç Yorumları

Bir lafa bakarım laf mı diye

Kelimeler… Özeldir ve sihirlidir aslında… Ama kelimeler çoğu kez sadece ses olarak çıkıyor ağızdan… Ve çok fazla kelime israfı yaşanıyor aslında… Dünyanda ne çok boş konuşan insanlar var öyle değil mi? Bazen de her kafadan bir ses çıkıyor. Ve hep bir şeyler öğütlüyor başka dillerin kelimeleri. Ama hep sana söylüyorlar. Biraz da kendileri için okusalar ya o kelimeleri…

Bugün… İletişimin özel ismi Merkür, yeni bir yolculuğa geçiyor Koç Burcu’na giriş yaparak. 10 Nisan’a kadar ağzımızdan çıkan kelimelere dikkat etmeliyiz. Düşünmeden konuşmamalıyız. Düşüncelerimizde, kelimelerimizde, ifadelerimizde birinci tekil şahısla konuşmamalıyız. İletişimle ilgili konularda girişken davranabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Şimdi kendini anlatabileceğin zamanlar… Ama dikkatli olmalısın. Kendini mi anlatacaksın? Yoksa egonu mu konuşturacaksın? Merkür, bu yolculuğu sırasında ifadelerini, düşüncelerini anlatırken, öfkeli olmamak, bencil olmamak, bir başkasını yönetmemek gerekiyor.

Boğa ve Yükselen Boğa

Şimdi yeni bir yolculuğa başlıyor Merkür. Senin bilinçaltı kuyularına ip atıyor. Bilinçaltını en iyi ifade ederek, konuşarak, anlatarak temizleyebilirsin. Mesela, artık içine atmak yerine, hemen o anda lafı gediğine oturtabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Şimdi önünde yeni bir yolculuk var. Merkür, hızla seyahat ediyor seninle birlikte. Belki de hayallerin ötesine ziyaret ediyorsun. Umutların için isteklisin. Belki de umutlarını ve hayallerini somutlaştıracak girişimlerde bulunabilirsin. En azından içinde bu gücü hissedebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa adım atıyor. Kariyer planın üzerinde düşünme, düşündüklerin için harekete geçme dönemi… Kendine yeni hedefler belirleyebilirsin. Hedeflerin için cesur ve kararlı adımlar atabilirsin. Mücadele gücünle takdir toplayabilirsin. Bu arada sinirlerine egemen olursan kazanırsın.

Aslan ve Yükselen Aslan

Şimdi Merkür yeni bir aşamaya geçiyor. Elbette, sen de hazırsan… Bu seyir sırasında öğrendiklerini anlatmak için heyecanlı olabilirsin. Zihnin daha hızlı hareket edebilir. Aynı zamanda öğrenmek için, kendini geliştirmek için, eğitim için mücadele edebilir, girişimlerde bulanabilirsin. Kısa ve net konuşabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Şimdi Merkür yeni bir yolculukta… Sen seversin aslında yola çıkmayı, yolculukları… Yola çıkarken yanına alman gereken en önemli unsur nedir sence? “Para”. O yüzden paranın değerini bilmelisin. Tasarruflu olmayı öğrenebilsen… Düşünüp harcama yapabilirsin belki bu süreçte… En azından deneyimleyebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün yeni bir yolculuk senin adına başlıyor. Merkür, bu ziyareti sırasında evlilik evine adım atıyor. Ve sana evliliğe dair, eşine dair, eş adayına dair yeni güncellemeler sunuyor. Öfkeli misin içten içe? Bencilliklerin var mı? Kendini anlatırken en çok hangi kelimeleri kullanıyorsun? Sorularının yanıtı sen de gizli…

Akrep ve Yükselen Akrep

Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa adım atıyor. Ve düşünce sistemini, iletişim becerilerini bir alana odaklandırıyor. Çalışma koşullarından mutlu musun? Ekip arkadaşlarınla iletişimin nasıl? Yeni girişimler konusunda kararlı mısın? Yoksa hemen gönlün geçiyor mu? Bu arada hızlı hareket edeyim derken ev kazalarına açık hale getirmemelisin kendini.

Yay ve Yükselen Yay

Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa adım atıyor. Yolculuğunun adı “aşk”… Aşk üzerine tüm düşüncelerin, konuşmaların… Aşk için mücadele etmelisin. Aşk için girişimlerde bulunabilirsin. Aşkın bencilliğiyle yüzleşmek zorunda kalabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa adım atıyor. Belki de kapına kadar geldi. Kapı demişken, evinde mi aklın bu aralar? Ya da evinin nerede olduğunu mu düşünüyorsun? Evinde dağıldı mı kalabalıklar? Tek başına mısın? Ne zaman paylaşacaksın yalnızlığını?

Kova ve Yükselen Kova

Şimdi Merkür’ün yeni bir yolculuğu var sana doğru. Yoksa sana doğru mu yaklaştın? Yeni bir şeyler mi başlıyor? Yeni bir düşünce sistemi mi geliştiriyorsun? Artık lafı dolandırmadan kısa ve net mi konuşuyorsun? Ya da kurmacalarından sıyrıldı mı zihnin?

Balık ve Yükselen Balık

Şimdi sana soruyorum. Ne istiyorsun? Kararını verdin mi? Şimdi Merkür bu yolculuğunda sana karar verme becerisi sunabilir. Kısa bir zamanda da olsa… Parayla ilgili konularda çabuk ve hızlı kararlar alabilirsin.