Fenerbahçe ve Ali Koç PFDK’ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe ve Ali Koç'un 'sportmenliğe aykırı hareket' nedeniyle PFDK'ye sevk edildiğini duyurdu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu, Fenerbahçe Kulübü ve başkan Ali Koç’u Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti. TFF’den yapılan açıklamaya göre, kurul, sarı-lacivertli kulübü resmi site ve sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamalar nedeniyle sportmenliğe aykırı hareket gerekçesiyle PFDK’ye sevk etti. Kulüp başkanı Ali Koç da aynı gerekçeyle tedbirsiz olarak disipline gönderildi. Galatasaray’ı, Beşiktaş maçında çirkin ve kötü tezahürat ile talimatlara aykırı hareket gerekçeleriyle PFDK’ye sevk eden kurulun, Beşiktaş’ın yardımcı antrenörü Anıl Demirci’yi ise sportmenliğe aykırı hareket gerekçesiyle tedbirli olarak disipline gönderdiği belirtildi.

Yukatel Kayserispor’un İttifak Holding Konyaspor maçında, Adana Demirspor’un da Demir Grup Sivasspor müsabakasındaki saha olayları nedeniyle PFDK’ye sevk edildiği bildirildi.

Demir Grup Sivasspor ile Altay’ın ise talimatlara aykırı hareket gerekçesiyle disipline yollandığı açıklandı.

Öte yandan, Çaykur Rizespor futbolcusu Fabricio Baiano’nun, Kasımpaşa maçındaki kural dışı hareketi sebebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiği belirtildi.