Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

17 Mart 2022 Burç Yorumları

Ab-ı hayat

Yaşamını sürdürmek için en çok neye ihtiyacın var? Yaşamını devam etmek için neyin yol arkadaşlığına ihtiyaç duyuyorsun? Susuzluğunu, açlığını ne gideriyor? Yaşamın tüm yokuşlarını nasıl tırmanıyorsun? Yaşamın hediye paketlerini neyle açıyorsun? Sevgi olabilir mi yanıtın?

Bugün… Hassas kalpli Balık Burcu’nda ilerleyen Güneş, dönüşüm, değişim diyerek inat eden Plüton’la birbirini destekliyor. Ve bu destek açıyla belki bizde duygularımızda büyük bir dönüşüm yaşayabiliriz. Belki gözlerimizin önüne inen perde kalkar. Belki duygularımız enkaz halinden katı haline geçer. Belki duygularımızın iz düşümlerini takip ederek kendimizi bulabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Toprak suyla beslenir. Su olmayınca toprak kurur. Yeterli sulamazsan… Aşırı sularsan, bu kez de toprak balçık olur. Yine bir şey üretemez üzerinde. O yüzden her şeyi kararınca yapmalısın yaşamında. Ne eksik, ne fazla… Sadece olması gerektiği gibi…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bazen… Mantıklı davranmanın yanına ufak bir hakla ekleyebilmelisin. Mantık, akla yatkınlık, somut veriler elbette olmazsa olmasın. Ama biraz da duygusal zekaya teslim olmaya ne dersin?

İkizler ve Yükselen İkizler

Rahat davranmak gerekiyor bazen… Ne kadar gamlı olursan o kadar işler sarpa sarıyor. Rahat olursan daha aklıselim davranabilirsin. Böylece finansal sistemin yönetimini başarıyla elinde tutabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Neye inanmak istiyorsun? Mutlu olabileceğine inanabilirsin mesela… Güçleneceğine inanabilirsin mesela… Eğitiminin gücüne inanabilirsin mesela…

Aslan ve Yükselen Aslan

Tedbir almak güzel bir alışkanlık… Önceden olası tüm senaryolara karşı önlem alabilmek… Gerektiğinde kriz masası oluşturarak sorunların üstesinden gelebilmek… Şimdilerde tedbirli davranışlarının ödülünü alabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Belki artık bir yol ayrımının zamanı gelmiştir. Belki de artık tamam ya da devam diyebilmelisin. Belki de artık ilişkini bir sonraki aşamaya taşımalısın. Belki artık daha ciddi adımlar atman kaçınılmazdır. Hadi biraz cesaret…

Terazi ve Yükselen Terazi

Sorumluluk almaktan kaçtıkça… Daha çok sorumluluk yazılıyor hanene… Daha çok yük alıyorsun omuzlarına. Hâlbuki almasan yükleri biraz paylaşsan başkalarıyla bu kadar ağrımayacak bacakların.

Akrep ve Yükselen Akrep

Misal… Şimdi on yıl geriye gitsen, bugünkü sana ne söylerdin? Ne gibi öğütler verirdin? Neler yapmasını tavsiye ederdin? O zaman şimdiden on yıl sonraki seni düşün ve ona göre hareket et.

Yay ve Yükselen Yay

Mazi kalbinde bir yara mı yoksa? Eski bir melodi eskileri mi hatırlattı sana? Eskilerden ne kaldı elinde? Yoksa tutmadın mı bir şeyleri evinde? Eskilere rağbet olsa diye mi başlıyorsun yoksa cümlene?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yenilenmek güzel… Evinini duvarlarını yenilemek… Saksılarını değiştirmek… Çiçeklerinin bakımıyla ilgilenmek… Dolaplarını düzenlemek… Eşyaların yerini değiştirmek… Yenilenmek güzel… Yeni hediyeler sunar değişime kavuşana…

Kova ve Yükselen Kova

Affetmek… En çok da sana kötü davrananları affetmek… Sana iyilikler sunar ve yüreğine büyük bir ferahlık getirir. Ve affetmek sana yeni yürekler açar.

Balık ve Yükselen Balık

Emin misin? Sonra pişman olmazsın değil mi? Bir karar aldın. Ama durabilecek misin bu kararının arkasında kararlı?