Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

16 Mart 2022 Burç Yorumları

Hediye kitap

Mevsim bir hayli kışken… Yüreğinin üşüdüğü bir gün… Kendi kelimelerinin yetersiz kaldığı zamanlardan birinden geçerken… Bir kitap geldi sana hatırlıyor musun?  Armağan… Bir dosttan… Bir kız kardeşten…  Senin için… Senin için olduğu o kadar belli ki ithaf yazısı bile mor kalemle yazılmış… Ve sana diyor ki şifa sende gizli… Aldım mesajı… Yazdım yüreğime…

Bugün… Venüs Kova Burcu’nda dolaşırken, gökyüzünün yarasına rağmen şifa dağıtmaya niyetli üyesi Şiron’la birbirini destekliyor. Biz de bu seyrin etkisiyle, ilişkimizdeki yaralarımızı gözden geçirebiliriz. Bu yaraların bizi yarınlardan nasıl alıkoyduğunun farkına varabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Evet, haklısın. Yaralanıyoruz yaş aktıkça… Ama aldığımız yaralardan çabucak iyileşmeyi öğreniyoruz yaş aldıkça. Olgunlaşmak böyle bir şey belki… Dün bağladığın karalar, bugün dinlendiğin ana karalar…

Boğa ve Yükselen Boğa

Kesin ve net yanıtlar arıyorsun. Biliyor musun kimse soru sormuyor artık. Soru işaretleri kenarda bekliyor sakince. Kimse soru sormuyor ki kendini, egosunu anlatmaktan…

İkizler ve Yükselen İkizler

Hızlı hareket edebilmenin avantajını yaşıyorsun. Hızlı hareket eden hemen harekete geçer. Başarıya herkesten daha yakın ulaşır. Bugün yine hızlı hareket edersen, bilgini kazanca dönüştürebilirsin. Ne dersin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yönetim becerisi doğuştan gelmez. Zaman içinde öğrenirsin yönetmeyi. Zaman içinde işini yönetmeyi öğrenirsin. Evini yönetmeyi öğrenirsin. Kendini yönetmeyi öğrenirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bazı noktalar havada mı kalıyor? Oysa, sen sevmezsin bir şeylerin netleşmemesini, bekletilmesini. Ama ne yapacaksın bazen kollarını kavuşturup beklemek gerekiyor. Merak etme… Arayacak.

Başak ve Yükselen Başak

Can havliyle açtın gözlerini… Kötü bir rüya mı gördün? Yüzünü yıka geçer. Sadece rüyaydı. Oysa rüya olmayan son derece gerçek şeyler var bu yaşamda. Sağlığına dikkat ediyorsun değil mi?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bazen… Arada sırada… Hepimiz gibi… Karamsarlık tuzağına dalıyorsun. Kendi mutluluğunu ancak kendin yaratabilirsin. Bir başkasının varlığına bağlamak mutluluğu, bağımlılık yaratır. Mutlu olacaksın ki mutlu edeceksin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Arama-kurtarma çalışmaların nasıl gidiyor? Önce kendini aradın. Şimdi kendini kurtarmaya çalışıyorsun nefsinin tuzaklarından. Aradığını buldun mu? Tekrar evine bakmak istemez misin?

Yay ve Yükselen Yay

Az kaldı. Yine gelecek yaz. Yine balkonunda oturup denizi seyredeceksin. Yine serin akşam rüzgârlarında yazacaksın bir şeyler. İnsanın “yazısı” nasıl da değişiyormuş sevdiği yerde değil mi?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Karanlığı seviyorsun. Karanlıkta mum ışığında oturmayı… Renk renk kokulu mumlarını yakıp dalmak rüyalar alemine… Karanlıkta oturmayı seviyorsun. Aydınlıktan ürktüğün için mi?

Kova ve Yükselen Kova

Biraz dur… Etrafını uzaktan izle. Her çalan telefona koşma. Biraz dur… Değerli hissetmek için kendini, değer vermeyenlerin peşinde koşma… Biraz bekle…

Balık ve Yükselen Balık

Gözün pencerede… Birini mi bekliyorsun? Gelmedi mi gittiği yerden? Haberin yok mu gerçekten? Kendini zamana yenik düşürme. Kendini beklediğin yetmez mi?