Anadolu Efes’e Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği’nden iki ödül

2010 yılından bu yana sürdürülebilirlik yol haritasını şeffaflıkla kamuoyuyla paylaşan Anadolu Efes’in 2020 Sürdürülebilirlik Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği (LACP) tarafından iki ayrı ödüle layık görüldü.

Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirliği iş modelinin merkezine alan Anadolu Efes, uluslararası GRI standartlarıyla her yıl yayımladığı raporda bu alandaki performansını şeffaflıkla kamuoyuyla paylaşıyor. Şirketin 2020 Sürdürülebilirlik Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği (LACP) tarafından ‘’2020/21 Vizyon Ödülleri”nde iki ödüle layık görüldü. Rapor, “yaratıcılık”, “mesaj açıklığı”, “bilgi erişimi”, “ilk izlenim”, “rapor kapağı” ve “rapor anlatım dili” gibi kriterler dikkate alınarak yapılan değerlendirmede hem sürdürülebilirlik raporları kategorisinde hem de dijital/online raporlar kategorisinde Altın Ödül’e layık görüldü. Ayrıca her iki kategoride de Top 100 listesinde ilk 50 rapor içerisinde yer aldı.

Attığı her adımın dünyaya ve topluma olan etkilerini göz önünde bulunduran Anadolu Efes, sürdürülebilirliği şirketin tüm kademeleri tarafından içselleştirilmesi gereken bir yolculuk olarak değerlendiriyor. Şirket, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı rehber aldığı bu yolculukta çok önemli kilometre taşlarını da geride bıraktı. 2011’de Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, 2014’te The CEO Water Mandate ve 2015’te Women’s Empowerment Principles imzacısı olarak gerek çevresel gerekse toplumsal taahhütlerini uluslararası bir boyuta taşıdı. 2012’de Rio’daki +20 Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nda sürdürülebilir tarım uygulamaları ile Türkiye’yi temsil etti.