KalDer İzmir Şubesi kadınlara emanet

Türkiye’de her fırsatta kamusal alan ve iş yaşamında kadının gücünün arttırılması hedeflenirken Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi kadınların idaresinde kurumsal firmalara kaliteyi ihraç ediyor.

Her zaman kadının, bulunduğu ortama kalite, zarafet ve farklı bir bakış açısı getirdiği vurgulanırken, KalDer İzmir Şubesi dört kadının idaresinde yol alıyor.

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç, Genel Sekreter Aylin Paksoylu, Kurumsal İletişim ve Üyelik Yöneticisi Banu Sarıcan ve Eğitim Sorumlusu  Elmas Damla Harmanlı ile KalDer, kadının gücünü yansıtmaya devam ediyor.

Kadınların kamuda, özel sektörde kısaca hayatın içinde daha fazla yer alması gerektiğini söyleyen KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç, “KalDer olarak üretimde, yönetimde, kısacası kurumların tüm birimlerinde kalite odaklı bir anlayışın yerleşmesi için çalışıyoruz. Bu noktada kadının gücü, komplike düşünüş şekli ve eşzamanlı farklı işleri yürütebilmesine imkan tanıyan geniş perspektifli bakış açısı hem kurumlara hem de işin kalitesine doğrudan pozitif etki yapıyor. Biz bunu kurumlarda, sahada, iş hayatında görüyorken kendi bünyemizde de bunu ıskalamamız düşünülemezdi” dedi.

 

“KalDer’in mutfağında kadın gücü var”

Bu noktada yönetim kurulu dışında işleyiş anlamında kadın odaklı profesyonel bir ekip ile çalıştığını anlatan Dr. Senem Kılıç, “Genel sekreterimiz Aylin Paksoylu, Kurumsal iletişim ve üyelik yöneticimiz Banu Sarıcan ve Eğitim sorumlumuz Elmas Damla Harmanlı ile oluşturduğumuz dörtlü kadın ekibimiz, KalDer’in mutfağındaki gücün görünen yüzünü oluşturuyor” dedi.

Kadının her anlamda bulunduğu ortama katkı sunduğunu söyleyen Kılıç, “Kadın bakış açısına her noktada ihtiyaç var. Toplumun çoğunluğunu oluşturan kadınların iş yaşamında, üretim ve tüketim noktasında beklenti, arzu ve isteklerini erkekler en fazla tahmin edebilir ama kadınlar bilir. Bu sebeple ister ticaret yapın ister bir ürünü pazarlayın, isterseniz de bir ürün imal edin. Toplumun çoğunluğunun beklentisini bilmek başka bir sonuç doğurur. O sebeple kadının kadın olmaktan kaynaklı avantajlarını kullanmak gerek, KalDer mutfağında biz bunu yapıyoruz” diye konuştu.