Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

10 Mart 2022 Burç Yorumları

Beni anla

Susuyorsun… Konuşmanın bir anlamı olmadığını düşündüğün günler… Sadece dinliyorsun… Zaten pek kimsenin de ne yaşadığını sormaya niyeti yok. Herkes kendi acısını derin sanıyor… Herkes kendi yarasını kapatmak derdinde… Sen bir kenarda durup sadece izliyorsun. Bakalım ilk kim anlayacak seni?

Bugün… Haberleşmeden sorumlu gezegen Merkür, duygusal iletişimin kitabını yazan Balık Burcu’nda seyre başlıyor. 27 Mart’a kadar sürecek yolculuğun etkisiyle düşüncelerimizde, ifadelerimizde duygularımız egemen olabilir. Başkalarının düşüncelerini sezebiliriz. Sezgi gücümüz artabilir. Ani ve duygusal çıkışlar yapabiliriz. Akıl, duygularımızın gerisinde kalabilir. Ve bir şeyleri sorgulamayı bırakıp kabule geçebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bazen… Söylenecek çok söz kalmaz… Bazen… En iyisi susmaktır… Bazen en iyisi kendinle konuşmaktır… Kendinle konuşursan daha iyi anlarsın kendini… Kendini anlayan insan, başkalarını da anlayan insandır… Kendini tanıyan insan, başkalarını da tanıyan insandır… Kendini bilen insan, başkalarında kendini gören insandır.

Boğa ve Yükselen Boğa

Haklısın… Herkes gidiyor bir yerlere…  Kimi dönülmez uzaklara… Kimi doğduğu topraklara… Kimi doyduğu yerlere… Herkes bir yerlere gidiyor… Arkadaşların mesela… Zaten gitmek için gelmedik mi bu dünyaya? Eninde sonunda geldiğimiz yere gitmek için… Herkes aslına döner bir gün… Sen ne zaman döneceksin?

İkizler ve Yükselen İkizler

Baktığında… Kendine… En yüksekten… Ne görüyorsun? Aslında duyusal zekânı daha fazla mı kullanmalısın? Özellikle kariyer alanında… İş yaşamında… Ve elbette yaşam anahtarında… Duygusal zekânı katmak deneyim kazandırabilir sana… Birlikte çalıştığın yöneticilerini belki daha iyi anlayabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Su akıyor ve yolunu buluyor aslında… Sen ne yaparsan yap… Nereye koşarsan koş… Nereye gidersen git… Sonunda ne olacaksa o oluyor… Sen de bu süreçte… İnanmaya devam et güzel şeylerin seni bulacağına… Ve düşlerine sahip çık… Ve elbette yüreğine… İnsan yüreğiyle yaşar…

Aslan ve Yükselen Aslan

Şimdi sana yeni bir yol ayrımı düşüyor… Dostlukların mesafeyle mi sınırlı? Arada ne kadar kilometre olursa olsun… Önemli olan yürekteki mesafe değil mi? Yürekteki mesafe büyüdükçe, insan daha yalnızlaşıyor… Yalnızlığın en kötüsü ise giderek yalnızlığa alışmak… Sen de öyle misin yoksa? Alıştın mı giderek yalnızlığına?

Başak ve Yükselen Başak

İnsanların nasıl göründüğü senin bakış açına bağlıdır… Zemin kattan bakarsan, insanlara dev gibi görürsün… Gökdelenden bakarsan insanları küçücük görüsün… Önemli olan senin bakış açın… Peki, kendine nasıl bakıyorsun? Nasıl düşündüğünün, nasıl konuştuğunun farkında mısın?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bazen… Kendini enerjini tükenmiş hissediyorsun. Aslında enerjini kendin tüketiyoruz. Gelecek günlerini düşünerek kendini kapatıyorsun. Peki, neden kendini olmamış bir şey için karanlığa gömüyorsun? Şimdi bu süreçte kendini karamsarlık tuzağından korumaya ne dersin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Belki de artık duygularınla konuşmanın zamanıdır. Belki artık ne hissettiğini anlatmanın zamanıdır. Belki artık içindeki çocukla konuşmanın, birbirinizi anlamanın zamanıdır. Bu arada çocuk demişken, çocuk sahibi olmaya ilişkin fikirlerin değişiyor mu? Ya da çocuklarını daha mı iyi anlamaya başladın?

Yay ve Yükselen Yay

Sen seversin öğrenmeyi… Tıpkı öğretmeyi sevdiğin gibi… Ama bu aralar sanki yeni şeyler öğreniyorsun. Daha doğrusu idrak ediyorsun. Mesela ailenin önemini öğreniyorsun. Mesela evinin sıcaklığını hiçbir şeye değişemeyeceğini öğreniyorsun. Mesela ailen ve evinle arandaki duygusal iplerin farkına varıyorsun.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Biliyorsun tüm yollar bir yere çıkıyor. Sana… Senin hakikatine… Ve sen azimle dünya işlerine dalarak unutuyorsun geldiğin yeri… Bir türlü zaman ayıramıyorsun kendi yolculuğuna… Belki Merkür bu seyri sırasında yeniden hatırlatır sana güzegahını… Pusulanı kaybettiysen gölgene bak…

Kova ve Yükselen Kova

Aklın, fikrin yine alışveriş sepetinde mi kaldı? Yapma… Masrafların artıyor. Bazen bu konuda tekrara düşüyor gibiyim. Ama parayı elde tutma zamanları… Tasarrufu koruma zamanı… Merkür şimdi bu yolculuğu sırasında sana hangi duygusal nedenlerle para harcadığın konusunda fikir verebilir. Umarım…

Balık ve Yükselen Balık

Kendine hoş geldin… Hadi bakalım al eline kâğıt, kalem… Ve yaz duygusal boşluklarını, karamsarlıklarını, içine düştüğün karanlıkları… Hangi durumda bir türlü diline gelmeyen “hayır” kelimesini… Başkaları için yaptığın fedakârlıkları… Hislerini… Hissedemedikleri… Merkür’ün bu seyri sırasında kendini daha iyi anlayabilirsin… Kendini daha iyi anlatabilirsin.