9 Mart 2022 Burç Yorumları

Beni böyle sev

Evet, şahsına münhasırsın… Kimseye benzemiyorsun. Bir yandan sevilmek istiyorsun. Ama öte yandan özgürlüğüne aşırı düşkünsün. Bu birine bağlanamamak değil aslında… Sadece kendi istediğin zaman aramak istiyorsun. Kendi istediğin zaman görüşmek istiyorsun. Kendi istediğin yere gitmek istiyorsun. Kendi evinde, kendin gibi olmak istiyorsun. Ama işte ben seni anlıyorum da… Bir başkası…

Bugün… Yaşamın sevgi sembolü Venüs, özgürlüğün diğer adı Kova Burcu’na giriyor. 6 Nisan’a kadar sürecek bu seyirle birlikte, yaşamımızda sevgi alışverişinde zorlanabiliriz. Kendimizi bağımsız hissetmek daha çok önem kazanabilir. Sevgilinle ya da eşinle, arkadaş olabiliyor musun? Onunla hayatı paylaşabiliyor musun? Birbirinizin özgürlük alanlarına müdahale ediyor musunuz? Soruları yanıt bulabilir.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bazı anlar vardır sana küçük mutluluklar verir. Bazı anlar vardır tek başına tadı çıkmaz. En yakınlarınla paylaşınca bir anlamı olur. Bazı insanlar vardır her kötü anında yanındadır, omuzları hep hazırdır başın için. Bazı insanlar vardır. İsimlerinin önüne “dost” yazılır. Sahi, senin dostun var mı?

Boğa ve Yükselen Boğa

Keyifli anların tadını çıkarmayı en iyi sen bilirsin. Kahveni bile keyifle yudumlarsın. Bu kadar keyif önemliyken, elbette yapacağın işten keyif almalısın. Şimdi bunu deneyimliyorsun ve işine daha fazla teknolojiyi adapte edebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Hadi şimdi umutsuzluğa teslim olma. Yakışmaz sana umutsuzluk. Sen ne çakıllı yollardan geçtin. Şimdi yeni bir serüven var önünde. Aklını kullanabileceğin, orijinal fikirlerini ortaya koyabileceğin bir süreç…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Makul ve mantıklı sorular soruyorsun. Aldığın yanıtlardan mutlu musun? Yoksa farklı bir yanıt mı beklerdin? Bazen duygularının yerini mantık almalı kişisel gelişimini sağlamak için.

Aslan ve Yükselen Aslan

Galiba evlilikte arzu edilen kişisel özgürlük… Ama ufak bir imza her şeyi değiştiriyor. Ve taraflar birbirine sanki “ sahip”leri gibi davranıyor. Oysaki özgürlük yaşansa evlilik daha uzun sürecek. Sahi, sen evliliğinde ne kadar özgürsün?

Başak ve Yükselen Başak

Çok kolay aslında… Yapacağın şey sorumluluğu paylaşmak… Tüm görevleri üstlenmemek… Ekip arkadaşlarınla, çalışma arkadaşlarınla görevi paylaşımına ne dersin? Bu arada tansiyon sorunun var mı? Bir soru daha… Aradığın “aşk” iş yerinde mi yoksa?

Terazi ve Yükselen Terazi

Yalnızlık… Şimdilerde bitmez sandığın yalnızlığın bitiyor. Şimdi beklediğin “aşk” yanında… Zaten yanında olsun… Yanında yürüsün… Hayatı paylaşsın senle öyle değil mi? Aşk, konuşmak ister. Aşk, paylaşmak ister. Aşk, ilgi ister.

Akrep ve Yükselen Akrep

Pencerenin kalın perdelerini açmaya başladın. Yavaş yavaş alışıyorsun gün ışığına. Pencereden süzülen ışık, süzüyor tüm yalnızlığını, kasveti, umutsuzluğu… Işığın ısısı sana özgürlük veriyor. Sana özgünlük veriyor. İnsanın evi gibi yok değil mi?

Yay ve Yükselen Yay

Kardeşinle ilişkin nasıl bu aralar? Aranızda ufak tefek sorunlar var mı? Yoksa tek sıkıntı araya giren mesafe mi? Mesafeleri ortadan kaldırmak senin elinde… Hadi koş git yanına… Kardeş gibisi yoktur.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Ve şimdi güzel şeylere geçelim. Mutlu edecek, keyiflendirecek şeylere… Mesela alışveriş mi yapsan? Mesela teknolojik ihtiyaçlarını mı karşılasan? Yeni bir telefon mesela…

Kova ve Yükselen Kova

Elindekilerin kıymetini biliyor musun? Elinde en değerli ne var? Bedenin, ruhun, zihnin… Topyekûn bu üçlüye iyi davranmaya ne dersin? Topyekûn kendini özgürleştirmeye… Kendi vehimlerinden sıyrılmaya mesela…

Balık ve Yükselen Balık

Hüzünlü müsün? Doluyor mu gözlerin yine? Aklın uzaklara mı gidiyor? Yolunu gözlediğin mi var? Belki bu seyirde öğrenirsin yanındakilerin kıymetini…

Loading