Philip Morris çalışanları yeşil Torbalı için el ele verdi

Çevre gönüllüleri “Yemyeşil Torbalı için el ele” sloganıyla düzenlenen fidan dikme etkinliğinde bir araya geldi

“Yemyeşil Torbalı için el ele” sloganı ile düzenlenen geleneksel fidan dikme etkinliğine Philip Morris Türkiye çalışanları, iş ortakları ve aileleri birlikte katıldılar. Yaklaşan 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ile 15 Mart Türkiye Orman Haftası ve Ağaç Dikme Bayramı çalışmaları kapsamında organize edilen etkinlik, Torbalı Orman İşletmeleri koordinasyonunda Torbalı/Ayrancılar Karaağaç Mevkii’nde düzenlendi.

 

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, İlçe Jandarma Komutanı Emre Balcı, İlçe Tarım Müdürü Gökhan Aktaş ve Orman İşletme Şefi Emrah Boz’un de katıldığı fidan dikme etkinliğinde bölgeye kızılçam fidanları dikildi.

 

“Ormanlardaki hayatı korumalıyız”

Fidan dikme etkinliğinde konuşan Torbalı Kaymakamı Ercan Öter; “doğal hayatın bir parçası olan ormanlarımız milli servetimizdir, onları korumak ve içerisindeki hayatı yaşatmak hepimize düşen birer vatandaşlık görevidir. Bu bilinci korumak ve gelecek nesillere aktarmak açısından oldukça kıymetli bulduğum ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu etkinliğe emeği geçenleri ve katılanları yürekten kutluyorum, dikilen fidanların da bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

“Amacımız yemyeşil bir Torbalı”

Philip Morris Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Zeynep Güney Altıntaş da; “fabrikamıza ev sahipliği yaptığı için Torbalı bizim evimiz ve yaklaşık 1.200 çalışanımızın da yuvası. Biz de firma olarak evimizi, yuvamızı korumaya ve yeşil kalmasını sağlamaya katkı sağlamak istedik. Bu kapsamda, fidan dikme etkinliğine çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve aileleri birlikte katıldılar. Torbalı’da istihdam yaratıp, ülke ekonomisine katkı sağlarken; çevremiz için de çalışmak değerlerimiz arasındadır” dedi.