Epilepsi ve Yaşam Derneği “Hayata Tutun” projesinin lansmanında buluştu

Epilepsi ve Yaşam Derneği tarafından, bu yıl ilk kez Dokay Rent A Car’ın Ana Sponsorluğuve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katkılarıyla Hayata Tutun Farkındalık Projesi Lansmanı,15 Şubat 2022’de Ankara Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlendi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Bir epilepsi hastası olarak, hastalığın seyri, yaşam şekli, engelli istihdamı, doktor seminerleri gibi birçok değerli farkındalık ve saha çalışmalarına imza atan, 2003 yılından beri hiçbir destek almadan faaliyetlerini yürütenEpilepsi ve Yaşam Derneği Kurucu Başkanı Ebru Öztürk’ün yönetiminde düzenlenenHayata Tutun Projesi Lansmanı, 15 Şubat 2022’de Ankara Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti. İzmir’in önde gelen araç kiralama firması Dokay Rent A Car’ın bu yıl ilk kez ana sponsorluğunu üstlendiği ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığının desteği ile gerçekleşen geceye,birçok ünlü isim katkı sağladı.

Epilepsilileri ve yakınlarını sosyal, psikolojik, hukuki, psikososyal, ekonomik, eğitim olanakları ve hakları konusunda bilgilendirmek üzere birçok sosyal faaliyet gerçekleştirmiş dernek, bu yıl birçok ilke de imza atmış oldu. Epilepsi ve Yaşam Derneği’nde, 30 Eylül 2021 tarihinde ilk kez epilepsili hastalar için yönetmelik çıktı ayrıca ilk kez epilepsililer için klinik protokolü haziran ayında hayata geçti. Türkiye genelinde halkın bilinçlenmesini sağlamak için önemli projeleri hayata geçiren ve kamu adına bilgilendirmeye ve tüm yönetmeliği öğretmeye gönüllü olan Epilepsi ve Yaşam Derneği yönetimi, epilepsi ile nasıl yaşanması gerektiğine dair doğru bilgilerin aktarımı konusunda büyük adımlar atmış bir kuruluş. Engelli yaşamı ve istihdamı için halkın doğru yönlendirilmesine katkı sunan anlayışla, epilepsi hastalarının iş hayatlarında doğru seçimleri yaparak, iş sahalarında yer almalarını sağlamak adına bilgilendirici, önemli hayati çalışmaları, halen hasta ve hasta yakınlarına sunuyor, sanatın birleştirici gücünden feyz alarak bu önemli hastalığı tiyatro, dans, resim, müzik aracılığı ile halkla buluşturmaya devam ediyor.