1 Mart 2022 Burç Yorumları

Sen doğru dur yeter

Bakma dünyanın gidişatına… Bakma sen insanların içinde büyüyen kara deliğe… Sen sadece kendinden sorumlusun. Sen bakma etrafındaki eğrelti otlarına… Sen bakma yanında eğik duranlara… Sen doğru dur yeter.

Bugün… Hareket ve enerji gezegeni Mars, kurallarının dışına çıkılmasından hoşlanmayan Oğlak Burcu’nda dolaşırken, dönüşüm metaforunun temsilcisi Plüton’la kavuşuyor. Ve ikisi birlikte yaşamımızda bazı şeylerin miadını doldurduğunu anlatıyor. Biz de yaşamımızın gidişatı üzerine soruların doğrulamasını yapabiliriz. Elimizdeki gücün kıymetini bilebiliriz. Disiplinli olmak için yapmamız gerekenleri toparlayabiliriz. Dürüst ve dik duruşumuzu koruyabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

İradeli olmak güzel bir nitelik öyle değil mi? İradeli olursan sana zarar veren şeylerden uzak durursun… İradeli olursan gece aldığın kararları gündüz uygulayabilirsin… İradeli olursan isteklerini gerçekleştirmek için azme kavuşursun. İradeli olursan her zorluğu kolaylıkla aşarsın… Peki, sen iradeli misin?

Boğa ve Yükselen Boğa

Ama zaten senin fıtratında yok mu dayanıklılık? Dayanıklı değil misin her zorluğa karşı? Dayanıklı değil misin fırtınalara karşı? Şimdi belki de dayanıklılığını farklı bir alanda test ediyorsun… Mesela dayanıklı mısın her türlü yanlış bilgi bombardımanına? Dört koldan geliyorlar sanki… Cahil dostun olacağına, akıllı düşmanın olsun derler bilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Aslında sen sabit kalamazsın, değişirsin sürekli… Bu sefer yönünü değiştirmeyi niye düşünmüyorsun? Niye aynı açmazlarda çelişiyorsun kendi kendinle? Belki artık farklı bir alana yatırım yapma zamanı gelmiştir. Belki artık, kiracı değil de, ev sahibi olma zamanı gelmiştir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

İçinde bir araştırma görevlisi canlandı sanki… Her şeyi didik didik araştırıyorsun… Şüphelerinde haklı çıkmak mı istiyorsun? Peki, araştırma sonucunu öğrenince ne yapacaksın? Zor bir soru mu? Ama yine de araştır… Kendini mutlu etmek yollarını mesela…

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevmiyorsun doktor randevularını… Sürekli erteliyorsun… Erteledikçe bazen daha gecikiyor iyileşmen… Yine mi nefes alamamaya başladın? O zaman hemen ara doktorunu… İhmal etme… Yoksa korkuyor musun doktorun diyeceklerinden? Ama hiç aksatmadın ki diyetini… Tamam, bazen tatlı kaçamakları olabilir.

Başak ve Yükselen Başak

Bir kere çıktın mı yola kimse döndürmemeli seni… Kendin bile… Zaten kişinin kendine ettiğini başka kimse etmez… Şimdi kendine yeni bir alan açmak için kolları sıvadın. Belki yeni başladığın hobi sana farklı ufuklar açacak… Ve sen engin denizlere kulaç atacaksın belki… Dönme yolundan…

Terazi ve Yükselen Terazi

Neredesin sen? Ya da şöyle sorayım… Nerede olmak istersin? Mesele evinde mi? Ya da kendini evin gibi hissettiğin bir yerde mi? Ya da bir deniz kenarında mı? Belki bir kayak merkezinde? Nerede olursan ol… Seninle birlikte gelmeyecek mi zihnin fısıltıları? Önemli olan onlarla vedalaşman..

Akrep ve Yükselen Akrep

Motivasyonun yüksek mi bugün? Enerjini yapıcı şeyler için kullanmaya ne dersin peki? Mesela, sosyal medya platformunu güçlendirmek adına bir şeyler yapabilirsin… Mesela kendine özel bir blog ya da podcast yapabilirsin. Bildiklerini paylaşmak adına yapabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Aslında bu yönünü seviyorum… Kendini tüm yönlerinle ortaya koyabiliyorsun… Oynamadan… Eğilip bükülmeden… Neysen o olabiliyorsun… Şimdi yine aynı şekilde davranabilirsin… Yani hesap eksi bakiyedeyken bonkörlüğe soyunmanın bir anlamı yok.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Hadi bakalım yeni girişimlere açık ol… Bazen cesur kararlar alıyorsun… Bazen korkuyorsun adım atmaktan… Çekincelerini yok etsen… Kendine güven duysan… Dağları aşacaksın… Ama sen yolu şaşırmaktan korkuyorsun… Varsın tek derdin bu olsun.

Kova ve Yükselen Kova

Her ne kadar teknoloji senden soruluyorsa da… Masanın üstünde dergi, gazete görmek seni mutlu ediyor… Kâğıda dokunmak mutlu ediyor… Bir şeylere sahip olmak… Sahip olduklarına dokunabilmek… O yüzden almış başını gidiyor ya evdeki eşyalar, giysiler, ıvır zıvırlar…

Balık ve Yükselen Balık

Şimdi ne olacak? Yani nasıl bir plan yapacaksın? Aslında tek başına daha mı doğru düşünüyorsun? Kimse işine karışmasa daha iyi bir performans göstereceksin… Ama olur mu bizim en sevdiğimiz şey bir başkasının işine burnumuzu sokmak… Kendi işimizi yapmak yerine…