Sultanlar Ligi’ne hasret türküsü

İzmir’de voleybolu yıllardır erkeklerde Arkas ile Altekma başarı ile temsil ederken kadınlarda maalesef 21 yıldır bir temsilcimiz yok.

Aydın Büyükşehir Belediye Sultanlar Ligi’nde Ege’nin tek tabancası. Aksaray’dan Kuzeyboru, Bolu’dan Bolu Belediye, Bursa’dan Nilüfer Belediye gıpta ile izlediğimiz takımlar. Bunlar, İzmir’den daha mütevazı imkanlara sahip kentlerin takımları. Ve bu da, koca İzmir’in ayıbı. Karşıyaka sürekli zirveye oynuyor ama futbol tabiriyle yıllardır direkten dönüyor, vizeyi son anda kaybediyor.Filenin sultanları milli takımımızın eski başarılı antrenörü Reşat Yazıcıoğulları’na takımı teslim eden Kaf-Kaf’lar, bu sezon da, şampiyonluk mücadelesi veriyor, Muratpaşa Belediyesi ile zirveyi paylaşıyor. Başarılı kadroda, Selen Naz Kıran, Duru Akarçeşme, Liray Akpınar, Zümrüt Tek, Simay Akdağ, Sude Taşbaş, Ezgi Uludağ, Çağla Cinay, Yaren Işık, Senem Ege, Melisa Ayaz, Bengü Zeren ve Sırp oyuncu Aleksandra Petroviç var. Antrenör Yazıcıoğulları play-off’da sürpriz sonuçlar alındığını ancak yine de şampiyonluk şansının yüksek olduğunu söyledi.

Lig’de Ege’den Edremit 5’inci sırada ve play-off’a katılmak için mücadele ediyor, takdir topluyor. Göztepe de ligin başarılı ekiplerinden biri. Sarı-Kırmızılılar bu spor dalına da önem veriyor. Ligde 7’nci sıradalar ama İstanbul’da Fenerbahçe’yi 3-0 yenerken alkışlandılar. Dileriz İzmir’in sultanlar ligi hasreti bu sezon sona erer.