Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Turizmciler zirveye hazır

Turizm sektörü çok önemli bir zirveye hazırlanıyor. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) bünyesinde çalışmalarını sürdüren Turizm Araştırma Geliştirme Platformu (TU-AR) sektör ile ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu anlamda Turizm Araştırma ve Geliştirme Platformu’nun (TU-AR) ve ÇEVDODER gibi çok sayıda sivil toplum örgütünün destek verdiği “Turizmde Yeni Arayışlar Zirvesi – 2 / İnovatif Adımlar, Kadın Girişimciliği ve Markalaşma Zirvesi”ni gerçekleştiriyor.

22 Şubat 2022 Salı günü Dedeman Gayrettepe’de yapılacak etkinliğe çok önemli isimler konuşmacı olarak katılıyor. Açılış konuşmasını Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün yapacağı zirvede Beyza Toksoy, Dilruba Özcan Hocaoğlu, Kenan Yavuz, Murat Cahit Cıngı, Serhat Uslan, Ayça Bilgin Beslen. Nur Undey, Deniz Tüfekçi, Gaye Donay ve Ramazan Becer gibi önemli isimler söz alacak.

Zirve’nin sonunda sektörün duayenlerine onur, sektörün başarılı isimlerine de başarı plaketi verilecek.

 

İkinci el alışveriş sektöre dönüştü

İkinci el bugünlerde hayatın her alanında… Herkes her şeyi alıyor ve satıyor. Bu noktaya gelinmesinde Letgo gibi kurumsal yapıların büyük katkısı oldu. Mesela Letgo Türkiye’deki her 4 kişiden 3’ünün hayatına dokundu. Bu tür kurumsal yapılar pazara güven getirdi. O güven sayesinde Letgo kısa sürede Türkiye’nin en büyük ikinci el platformu haline geldi. Sektörde şu anda tatlı bir rekabet yaşanıyor. Bu ortamın oluşmasında da yani başka ikinci el platformlarının pazar yerleri açmasında da Letgo’nun çalışmalarının büyük katkısı oldu.

Artık elektronikten otomobile, koleksiyon parçalarından giyim ve mobilyaya kadar her şeyin alınıp satıldığı ikinci el pazar yerlerine çevre ödülü verilmeli. Çünkü bu sistem hem sosyal sorumluluk alanında çok önemli bir işlev yerine getiriyor. Hem de çevresel anlamda büyük bir iş yapıyor. Döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor. Üretimi kısıtladığı veya azalttığı için daha az karbon salınımı sağlıyor.

Türkiye’nin en popüler ikinci el alışveriş uygulamalarından biri olan Letgo son olarak araba alım satımını (ekspertiz hizmetleri dahil) gerçekleştiren yeni nesil iş modeli Letgo Otoplus’u da devreye soktu. İkinci el otomobil pazarına letgo otoplus adıyla giren uygulama kısa sürede büyük ses getirdi. Uygulama bu defa farklı bir adım daha attı. Hibrit bir uygulamanın önünü açtı.

Yani onlinede pazaryeri hizmeti verirken aynı zamanda fiziki mağazalar da açtı. Maslak, Pendik, Ataşehir’de var olan mağazalara bir de İzmir eklendi. Letgo otoplus’tan alışveriş yapmak isteyenler hem online hem de mağazalardan araç seçimi yapabilecek. Letgo otoplus Türkiye’de farklı şehirlerde de bu merkezleri açmaya devam edecek. Letgo Araba Operasyonları’nın başına bir süre önce bu alandaki en iyi isimlerden biri Tuluy Noyan getirildi. Artık Türkiye’nin en büyük ikinci el platformu letgo’nun araba kategorisindeki tüketici ihtiyaçlarına kalıcı ve kökten çözüm bulmak amacıyla hayata geçirdiği hizmeti letgo otoplus‘ın tüm operasyonlarına Tuluy Noyan liderlik edecek. Satış ve iş geliştirmede sektörde kilit liderlik rollerinde önemli işlere imza atan Tuluy Noyan, Araba Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür olarak yenilikler peşinde. Letgo Araba Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdürü Tuluy Noyan bu alandaki gelişmeleri ilişkin şu bilgileri paylaşıyor:

Arabasını satmak isteyen müşteriler ise profesyonel eksperler tarafından gerçekleştirilen ücretsiz ekspertiz sonrasında, arabalarına sunulan son fiyat teklifini kabul etmeleri durumunda, otoplus güvencesiyle şeffaf, kolay ve hızlı bir şekilde değerinde araba satışı yapabiliyorlar.

Tam donanımla kurulan yeni merkezde, aynı gün içerisinde 30 arabanın ekspertiz işlemleri tamamlanabilirken, teklifi kabül eden tüm müşterilerin hesabına ödemeler de anında nakit olarak yapılıyor.

Bu imkanların yanı sıra; hem alım hem satım sürecinde, otoplus’ın çözüm ortaklarıyla birlikte sağladığı sigorta ve finansman gibi değer yaratan hizmetlerle müşterilerin tüm ihtiyaçlarına tek bir noktadan cevap veriliyor.

Letgo olarak, otoplus hizmetini sunmaya başladığımız ilk günden bu yana tüm araba alım-satım sürecini ve sonrasını sahiplenen çözüm ortağı olma hedefimize adım adım ulaştık. Bugün gururla söyleyebilirim ki; Türkiye genelindeki operasyonlarımızı hızlı bir şekilde büyütüyor,

Her geçen gün daha çok insanı otoplus’ın hizmetleriyle buluşturuyoruz. İstanbul’da açtığımız 3 merkezimizin ve Türkiye genelindeki anlaşmalı Pilot Garage şubelerimizin ardından, İzmir’de hizmete sunduğumuz tam donanımlı yeni merkezimizle daha çok insana otoplus deneyimini yaşatacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.

İzmir’de, 7000 metrekarelik geniş bir alana yaptığımız bu yatırım hem sektörümüzde katma değer yaratmak hem de İzmir’in nüfusuna istihdam sağlamak açısından oldukça önemli bir adım oldu. İzmir gibi potansiyeli yüksek bir ilde müşterilerimize hizmet verecek olmak oldukça mutluluk verici.

Araba alım satımı sırasında müşteri ile temas çok önemli. Müşterilerimizle bir araya gelebildiğimiz, onlarla temas edebildiğimiz, beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlayabildiğimiz bir iş modelini sahipleniyoruz.

Dijital varlığımız kadar, fiziksel varlığımızın da önemli bir yer tuttuğuna inanıyoruz. Tüketicilerin, ikinci el araba alım satımı sırasında bir sorunla karşılaştıklarında, karşılarında güvenilir bir muhatap bulmalarının ne kadar önemli olduğunun farkındayız.