Mersin AKP’den yatırım bekliyor

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında iktidarın Mersin’e yatırım yapmasını istedi. Yarım bırakılan projeleri anlatan Gökçel, “Mersinli AKP’den yatırım bekliyor” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında iktidarın Mersin’de tamamlanmayan yatırımlarını gündeme getirdi. Gökçel, Mersin’de yapılması planlanan ancak 11. Kalkınma Planında vazgeçilen Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı Projesini yeniden gündeme getirdi. Gökçel, “Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı projesi ilk kez 2010 yatırım programında dile getirilmiş, 9 ve 10. Kalkınma Planında yer almış bir proje. ÇED dosyası kabul edilmiş. 1/100 binlik Çevre Planına işaretlenmiş. Tamamlandığı zaman 12,8 TEU kapasitede olacağı ifade edilmişti. Ancak 11. Kalkınma planında bu projeden vazgeçildi.  Her şeyi hazırlanmış, projesi yeri belli olan bu yatırımdan neden vazgeçiliyor? Bunun iyi araştırılması lazım. Mersinli hemşerilerim bunu iyi düşünsün” dedi.

Havalimanından, Pamukluk Barajına birçok projenin tamamlanmayı beklediğini dile getiren Gökçel, yatırımların tamamlanması için çağrı yaptı. Mersin Liman işletmecisi MIP ve Limak zarar etmesin diye Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı projesinden vazgeçildiğini kaydeden Gökçel, Mevcut liman işletmecisinin liman genişletme projesini yargıda olduğunu ve yürütmeyi durdurma kararı verildiğini hatırlattı.

 

“Biz dedikodu değil iş yapıyoruz”

Toplantıda MHP’li Olcay Kılavuz’un Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer ile ilgili ortaya attığı iddialar hakkında da konuşan Gökçel, “Mersin AKP’den yatırım bekliyorken, iktidarın payandası olmak dışında ne işe yaradığı belli olmayan bir milletvekili kendini önemli göstermek için Büyükşehir Belediye Başkanımıza çamur atıyor, iftirada bulunuyor. Bu iftirayı atanı kınıyorum. Eğer kendileri önemliyse ve Mersin’e karşı sorumluluk duyuyorsa; Mersin halkı için önemli olan yatırımların bir an önce tamamlanması için ilin bir milletvekili olarak çaba sarf eder” dedi.

 

Cumhur İttifakının engellemelerine rağmen Büyükşehir Belediyesinin Mersinlilere aralıksız hizmet ettiğini vurgulayan Gökçel, “İktidarın tüm engellemelerine rağmen Mersinlilere hizmeti bir gün aksatmadı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mersin’in ve ülkenin ihtiyaçlarını biliyoruz. İnsanlarımızın AKP yüzünden yaşadığı pahalılığı, yoksulluğu, sefaleti görüyoruz. Ve ülkemizin bu durumdan çıkması için siyaset yapıyoruz. Biz dedikodu değil iş yapıyoruz” dedi.

Loading