4 Şubat 2022 Burç Yorumları

Öğrendim

Biraz zor oldu ama öğrendin… Kimsenin göründüğü gibi olmadığını öğrendin… Hasta olduğunda ilk kimin ilaç gönderdiğini öğrendin… Kimin gerçek, kimin sahte olduğunu öğrendin… Kelimeler kiminin sadece dilinden dökülür, kiminin yüreğinden… Sen bu ikisi arasındaki farkı öğrendin… Kaygılarınla başa çıkma yollarını öğrendin… Yuvanın önemini öğrendin… Sabrı öğrendin… Ve gidenlerin ardından taş atmayı da öğrendin, su dökmeyi de öğrendin… Ve boyundan aşan dertlerin gün gelip zaman aşımına uğradığını öğrendin.

Bugün… Müfredatını sınav ve zorlayarak öğretmek üzerine kuran Satürn ve Kova Burcu’nda neşeli, hareketli, yönsüz dolaşan Güneş bir araya geliyorlar. Ve Satürn diyor ki, artık büyü… Artık yaşamının kontrolünü eline al. Artık özgürlük ve sorumsuzluk arasındaki farkı netleştir. Ve aklını kullanmayı, mantığını yönetmeyi öğren diyor. Hadi inşallah.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Şimdilerde üzerinde ciddi düşünmek lazım… Mesela alternatif kazanç yollarını… Belki inat etmeden, değişime direnmeden kabul etmek gerekiyordur. Belki de artık sektör değiştirmenin zamanı gelmiştir. Ne dersin?

Boğa ve Yükselen Boğa

Ne konuşuyorduk? Evet, tamam hatırladım. Yöneticilik vasıfların üzerine konuşuyorduk. Bir yöneticide neler olmalıdır? Sağduyu, mantık, vizyon, esnek karar alma becerisi, yeniye kolaylıkla uyum… Ve uzatabiliriz listeyi… Bunlardan hangisi sana uyar?

İkizler ve Yükselen İkizler

Henüz hazır değil misin? Ama çok hazırlamıştın kendini. Gidecektin “ ben”den öte dediğin uzaklara… Özgür bırakacaktın ruhunu… Kimliğini, varlığını ortaya koyacaktın. Yine mi kapattın sınırlarını kendine, özüne?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Önemli olan henüz kriz başlamadan tedbir alabilmek… Kıvılcım, yangına dönüşmeden söndürebilmek… Bunu öğreniyorsun aslında nice zamandır. Bugün “b” planını mı devreye alsan acaba?

Aslan ve Yükselen Aslan

Şimdi… Derhal… Hemen… Bazen ne çok kullanıyoruz bu sözcükleri… Sabretmeyi bilmiyoruz galiba… Ya da acele ederek işlerimizi, günü tamamlayalım derken yaşamı kaçırıyoruz. Bazen yavaşlamak gerekiyor, doğru görebilmek için.

Başak ve Yükselen Başak

Görev ve sorumluluklarını nasıl yerine getiriyorsun? Ekiple çalışmak sana ne hissettiriyor? Ama sen ekiple çalışırken de başkalarının sorumluluklarını yüklenebiliyorsun. Ekiple çalışmak demek iş bölümüdür. Hatırlatayım istedim.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bir şeylere başlayabilirsin. Adımlarını hızlandırabilirsin. Önemli olan sürdürülebilirliktir. Yani devam edebilmek… “Bugün başlayayım, sonrasından bana ne” diyemezsin. Ya hiç başlamayacaksın ya da başladığını bitireceksin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Arkası yarın… Zira bir türlü gelmiyor o yarın… Erteliyorsun çünkü… Önce yemek yapayım… Önce evi toplayayım… Önce şu raporu tamamlayayım… Arabanın motorundan ses mi geliyor? Hayır, içindeki isyan dalgası birikiyor. Onun sesini duyuyorsun aslında.

Yay ve Yükselen Yay

Şimdi iyi haberlere geçiyoruz. Alıştığın teknolojiye kavuşuyorsun. Haklısın, telefon olmadan insan kendini eksik hissettiriyor. Telefonunu değiştirmek zorladı mı seni? Kesintisiz haber akışına devam öyleyse…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Beklediğin bir şeyler var uzun zamandır. Hayatının yönünü bulamıyor gibisin. Ama nice gizli hazinelerin var aslında sana yol gösteren… Mesela yönetmeyi biliyorsun. Çağımızın en büyük sıkıntısı aslında yaşamını yönetemeyen insan…

Kova ve Yükselen Kova

Bu sana yakışmadı. Oto sansür mü uyguluyorsun kendine? Nereden çık “ben yapamam” cümleleri? İçinde “asla” yükselen nidalar… Elbette yapabilirsin. Elbette başarabilirsin. Elbette güçlenirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Rüyalar, bilinçaltının el feneridir aslında. Gün içinde zihnime attığımız tortular rüya olarak gelir karşımıza. O yüzden rüya deyip geçmemek lazım… Rüyalar, ruh bahçemizin meyveleridir. Sahi, bu aralar ne görüyorsun rüyanda?