Turizmci 2022’den umutlu

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer “Sezon öncesinde İzmir’de düzenlenecek olan HORECA Fair’in de şehre ve sektöre büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. 2022 yılından umutluyuz” dedi.

GL Platform Fuarcılık tarafından 16-19 Şubat tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek HORECA Fair Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, turizm ve gastronomi dünyasına damga vuracak. 325 firma ve marka katılım sağlayacak. Fuar öncesinde sektörle ilgili değerlendirme yapan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, pandemide en çok zarar gören sektörlerin başında turizmin geldiğini vurguladı. Buna rağmen sektörün çabuk toparlandığını belirten Gencer “Çünkü dinamik bir sektörüz. Hızlı karar alabiliyor ve uyum sağlayabiliyoruz” dedi. 2022 yaz sezonundan umutlu olduklarını belirten Gencer “Erken rezervasyon sisteminde şimdiden çok talep var. Bu talepler, tüm sıkıntılarımıza rağmen bizleri motive ediyor. İyi bir sezon geçirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
 
“HORECA İzmir için önemli”
Sezon öncesinde İzmir’de düzenlenecek olan HORECA Fair’i düzenlendiği ilk yıldan beri TÜRSAB olarak yakından takip ettiklerini belirten Gencer şöyle devam etti :
“Fuara hem stant hem de ziyaretçi olarak çok büyük bir katılım var. “Fuarlar şehri” olmak şehre dinamizm ve ekonomi katıyor; oteller, restoranlar doluyor, seyahat acentalarının tur transfer firmaları işlerinde müthiş bir yoğunluk yaşanıyor. Bu nedenle fuarlara elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Şehrin tüm dinamiklerine katkı sağlayan bu fuarın gelişerek devam etmesini diliyoruz”