Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yeni gelişme

Ünlü sunucu Ece Erken'in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili silahlı saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı.

Ünlü sunucu Ece Erken’in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak gecesi,  00.30 sıralarında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Cinayetin gayrimenkul satışı sebebiyle yaşandığı iddia edildi. İddiaya göre, Suphi Malgaz ve Gökhan Karakan arasında gayrimenkul satışından doğan 100 bin liralık bir anlaşmazlık vardı. Malgaz arabuluculuk için Şafak Mahmutyazıcıoğlu’ndan yardım istemişti. İki taraf arasında 65 bin lira karşılığı anlaşmaya varılmıştı. Saldırı iddiaya göre ödenmeyen 65 bin lira yüzünden işlemişti.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldüğü şoförü Murat Bilmez’in yaralandığı olay sonrasında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. 

Polis ekipleri Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü şoförünün yaralandığı saldırısında tek silah kullanıldığını belirledi. Silahı kullanın ise Drej Ali lakaplı Ali Yasak’ın yeğeni Kadir Yasak olduğu tespit edildi. Kadir Yasak’ın amcasıyla aynı ismi taşıyana ağabeyi Ali Yasak’ında saldırı sırasında restoran dışında beklediği öne sürüldü. Olay yerinde oldukları belirlenen diğer şüphelilerin ise Seccad Y. ve Serkan D. olduğu öğrenildi.

Telefon sinyallerinden yola çıkan polis, şüphelilerin perşembe akşamından sonra sürekli yer değiştirdikleri tespit edildi. İnternet üzerinden kiralık araç uygulamalarından 2 saatte bir araç kiralayan şüphelilerin en son Büyükçekmece ve Beylikdüzü’ne gittikleri anlaşıldı. Polis ekipleri, dün akşam şüphelilerin olabileceği 19 adres tespit etti.  Güvenlik kamera kayıtları ve cep telefon baz istasyon sinyallerinden tespit edilen adreslere bu sabah baskın düzenlendi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu ve şoför Murat Bilmez’i vurduğu öne sürülen Kadir Y. ile ağabeyi Ali Y., Büyükçekmece Alkent West Sitesi’nde günlük kiralık bir evde düzenlenen operasyonla yakalandı. Ayrıca şüphelilere yardım yataklık yapan ve farklı adreslere geçişlerini sağlayan 7 şüpheli daha gözaltına alındı.

Loading