Meral Akşener’den Erdoğan’ın sözlerine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı programda kendisine sorulan, ”İmralı Demirtaş’ın açıklamalarından rahatsız dediniz" sorusuna verdiği yanıta İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, katıldığı programda kendisine sorulan, “İmralı Demirtaş’ın açıklamalarından rahatsız dediniz. Devletin elinde böyle bir bilgi mi var?” sorusuna “Var ki söylüyorum” şeklinde cevap verdi.

Erdoğan “Abdullah Öcalan’a sormak lazım. Öcalan’ın, Demirtaş’ın oradan verdiği mesajlardan rahatsız olduğu, ortada bir gerçek. Terör Örgütü PKK Elebaşı’nı (Öcalan) bırakacak tek bir iktidar olur, o da HDP’nin içinde olduğu zillet ittifakı iktidara gelirse böyle bir şey olur. HDP’nin terörist elebaşıyla ilgili heykelini dikeceğiz vaatlerini hatırlayın. Bu hanım (Akşener) zihnindekini ifade etmiştir, zillet ittifakındaki HDP’ye verdiği sözler aklına gelmiş olacak ki, terörist başının salıverileceğini zannediyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener, “Allah muhabbetinizi arttırsın” dedi.