Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

25 Ocak 2022 Burç Yorumları

Bir ışık yak

Karanlıktan korktuğun için mi ışığı açık bırakıyorsun uyurken? Başka korktuğun şeyler var mı? Kaybetme korkunu yendin mi mesela? Yoksa gittikçe daha mı artıyor kaygı seviyen? Bir de adını bile anmak istediğin bir hayvan korkun vardı. Çocukluğundan beri seni bırakmayan korkun… Neyse tüylerin diken diken olmadan geçelim bu konuyu… Karanlık diyorduk… Bak korkunu yenmek için ışığı açık bırakıyorsun. Ruhunun kara deliğine sakladıkların için ışık yakmaktan neden korkuyorsun?

Ve yeni bir yolculuğun sinyalini veriyor Mars bugün… Gökyüzünün kızıl gezegeni Mars, yaşam rotamızın enerjisinden, cesaretinden, mücadele gücünden, özgüveninden, gayretinden sorumlu aynı zamanda… Ve şimdi planlı, geleneksel, disiplinli, sorumluluk sahibi Oğlak Burcu’nda yolculuğuna başlıyor. 6 Mart’a kadar hayatımızda eksik kalan, yanlış giden şeyleri toparlamak isteyebiliriz. İş yaşamı, kariyer planları, terfiler gündemimizde daha fazla yer alabilir. Planlı hareket etmek isteyebiliriz. Hedeflerimiz için tüm gücümüzle savaşabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Aslında tanıyorsun bu hırsı… Bu enerjiyi… Şimdi yeni zamanlar var önünde. Hayat planın üzerinden, kariyer yaşamın üzerinden bakıyorsun. Planlarını, projelerini sağlam temellere oturtmaya çalışabilirsin. Bu nedenle disiplinli ve sebatkâr olabilirsin. İnsanlar seni nasıl tanısın istiyorsun? Başarılı bir iş insanı olarak mı? Sadece “insan” olarak mı?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bir adın olmalı. Ve adını koruyacak iraden. Ve en önemlisi kendine olan inancın… Şimdi önünde uzanan bu süreçte, mücadelen bu yönde olabilir. Eğitim haritası çıkarabilirsin kendine. Disiplinli ve sabırlı olabilirsin. Amacın ve hedeflerin doğrultusunda hareket edebilirsin. Uzakları, yakın edebilirsin bu seyrin etkisiyle. Sahi, en çok nereye gitmek istiyorsun?

İkizler ve Yükselen İkizler

Gereğini yapmalısın. İvedilikle… Hangi konuda mı? Elbette, finans dünyanda… Hatırlarsan zor zamanlar geçirdin iki sene önce. Şimdi önünde uzanan bu seyrin etkisiyle kendini test edebilirsin. Öğrendiklerini “hâl”e dönüştürmek için. Finansal tabloda disiplinli ve kurallara uygun davranırsan kazanabilirsin. Yatırımların için sağlam zeminler bulabilirsin. Kredi ödemelerini, prim ödemelerini, faturalarını, vergi borçlarını faize bırakmadan ödeyebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

İnsan, tek başına yaşayamıyor öyle değil mi? İlkokuldan beri öğrendiğimiz bilgidir. İnsan, sosyal bir varlıktır. Yalnızlığı sevmez. Tıpkı senin gibi… Şimdi önünde uzana bu süreçte enerjini ikili ilişkilerin üzerine yoğunlaştırabilirsin. Kurallar koyabilirsin kendine. Evliliğine… Disipline edebilirsin duygularını. Sebatkâr davranabilirsin. Kendini anlatmakta, ifade etmekte zorlanabilirsin. Eğer evli değilsen evlilik kurumuna geçmek için adım atabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Sadece beden değil, ruh ve zihin sağlığı da önemlidir. Sağlık bir bütündür öyle değil mi? Geçtiğimiz yıllardan sağlığının önemini iyice kavrandın. Şimdi önünde uzanan bu süreçte, sağlığının kurallarını yeniden yazabilirsin. Beslenme programını değiştirebilirsin. Beslenmek için kurallar getirebilirsin. Spora başlamak isteyebilirsin. Bu arada cilt, eklem ve diş sağlığına da önem vermeyi unutma.

Başak ve Yükselen Başak

Boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun? Boş zamanların var mı? Zamanı iyi yönetmek gerekiyor. Bazen de zamana uymak gerekiyor. Boş zamanlarını kaliteli değerlendirebilirsen yaşamındaki boşlukları doldurabilirsin. Şimdi önünde uzanan bu süreçte, boş zamanlarını doldurmak için harekete geçebilirsin. Daha önce başladığın hobiye sahip çıkabilir, planlı ve programlı kurallar getirebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Kendini tam anlamıyla nerede ortaya koyabilirsin? Kimin yanında kendin gibisin? Olduğun gibi… Eksikliklerinle, doğrularınla kim seni kabul eder? Ailen ve yuvan… Şimdi önünden uzanan bu süreçte, ailenin yakın korumasını üzerinde hissedebilirsin. Ailenle, çatışmalar yaşayabilirsin. Ailenin sorunlarıyla boğuşabilirsin. Ailenin kuralları artık sana ters gelebilir. Kendini ispat savaşı içinde bulabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Dil yarası geçmez derler bilirsin. Senin de dilin bir hayli sivri sayılır. Şimdi önünden uzanan bu süreçte konuşmaların, düşüncelerin, ifadelerin ayrı bir önem kazanıyor. İletişim özelinde kendine yeni bir hareket planı hazırlayabilirsin. Daha önce aldığın eğitimle ilgili adım atabilir, öğrenciyken öğretmenliğe evrilebilirsin. Sosyal medyayı, daha sistemli, planlı ve kurallı kullanmaya gayret edebilirsin. Web sitende varsa, onunla ilgilenmek zorunda kalabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Pek de sevmediğin konular para hesapları… Alacak-verecek davaları… Hâlbuki ne güzel alacaklarının peşinde koşmaz, hibe yöntemine başvurursun çoğu zaman. Şimdi önünde uzanan bu süreçte, finansal tablolarını korumak için harekete geçebilirsin. En azından eksi bakiyelerin için… Hesaplarını düzenleyebilir, bütçenin kontrol altında tutmak isteyebilirsin. Bütçeni korumak için kararlı davranabilirsin. Acaba bir kural mı getirsen paranın değerini korumak için?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sözün sonu… Zaten hep son noktayı koyarsın. Tartışmaları bir sözün bitirir. Mantığın zaten her daim devrededir. Şimdi önünde uzanan bu süreçte, son noktayı kendin için koyabilirsin. Başkası için gösterdiğin kararlılığı kendin için de göstermelisin. Öz disiplinini yeniden hatırla… Sınırlarını çiz… Sınırlarını aşmak isteyenlerle arana engel koy… Kurallarını unutma.

Kova ve Yükselen Kova

Kuşlar bile zamanı gelince yuvadan uçuyor. Çünkü kanatları var. Uçmak için yaratılmışlar. Senin de kanatların yok mu? Şimdi önünde uzanan bu süreçte kendi kanatlarını çırpmaya başlayabilirsin. Enerjini doğru kullanmayı öğrenebilirsin. Kendinin sorumluluğunu almaya çalışabilirsin. Her işin başı niyet… Her işin başı kararlı olmaktır, öyle değil mi?

Balık ve Yükselen Balık

Büyük bir yalnızlık… Yalnızlık girdap gibi çekiyor bazen insanı… Bazen kalabalıklar arasında da yalnız kalıyor insan. Şimdi önünde uzanan süreçte, sosyal yaşamını, arkadaş ilişkilerini yeniden gözden geçirme zamanın. Hayallerini, düşlerini gerçek bir zemine oturtmak için hareket edebilirsin. Arkadaşlarınla ilişkine yeni kurallar getirebilirsin.