Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

24 Ocak 2022 Burç Yorumları

Zaman durdu

Ayrıldın diye zaman duracak mı sandın? Ayrıldın diye hayat bitecek mi sandın? Bak gökyüzü aynı hızıyla değişiyor… Önce Güneş çıkıyor… Isıtıyor buz tutan yüreğini… Ardından lacivert gökyüzünde Ay yükseliyor… Ve eğer şanslıysan görebiliyorsun parlayan yıldızları… Yani hiçbir şey son değil… Hiçbir şey bitmiş değil… Hadi kalk artık koltuğundan…

Bugün… Duyguların, içgüdünün temsilcisi Ay, aşkın diğer adı Terazi Burcu’nda. Konu Terazi Burcu olunca elbette ilişkiler ön plana çıkıyor. Bugün duygularımızın kâbusu olabilir “kaybetmek, ayrılmak”… Bugün… Yaşamımıza denge getirmeyi arzulayabiliriz. İlişkimizde önce “sen” demeyi öğrenebiliriz. Kararsızlıklarımızla boğuşabiliriz. Ve herkese hak ettiği şekilde davranabiliriz. Hak etmek önemli…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Gördüğüme sevindim seni. Kendinden emin hallerin, cesur tavırların bazen yerini sam yellerine bırakıyor. Rüzgâr demişken, nereden çıktı bu fırtına durup dururken?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Kırık bir hava var sanki pencereden soluduğun. Kırık hava, kırgınlıklarını hatırlatıyor değil mi sana? Bu arada vücudunda bir kırıklık mı var?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Bir yalnız… Bir yalnız daha… “Bir” mi olur? Yoksa “iki” yalnız mı? Kararı sen vereceksin. Hep deriz ya aşk, ciddi bir iştir. Ya “bir” olacaksın… Ya da “bir”den yok olacaksın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Adaletli olmak durumundasın. Adil olabilmek bazen zorluyor. Sonrasında vicdan kasırgalarını dinlendirmeye çalışmak… Ah keşke hep çocuk kalabilseydin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Güneş, zemheri ayında bile olsa aydınlatıyor galiba. İnsan zaten okudukça aydınlanmaz mı? Aydınlanma, bilmeyi, bilgeliği getirmez mi? Kitap, en yakın dostun değil mi zaten?

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Kendine bir armağan ver. Kahveni en sevdiğin fincanında iç. Yanında sevdiğin ellerden çıkan tarçınlı kurabiye… Sevdiğin müzik kulağının pasını alırken, belki açılır gönlünün kilitli kapısı?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Sana özel zamanlar… Güneş’in ve gökyüzünde dolaşan Ay kavuşuyor gök kubbede. Sana yeni zamanlar sunuyor yeniden başlayabilmen için. Sahi, nerede kalmıştın?

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Bilinçaltının oyunlarının kurbanı olma. Zihnin seni ele geçirmesin. Sen onu kontrol etmeyi öğrenmelisin.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Ağzın var dilin yok mu? Konuşmak mı gelmiyor içinden? Olabilir. Bazen susmak en iyisi… İnsan susunca duyabilir etrafındaki sesleri. Fark edebilir seslerin rengini…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… İş yaşamın ön planda… Gerçi her zaman öyle olmadı mı? Çalışma sisteminde yöneticilerinle aranda denge kurmaya çalışabiliriz.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Sadelik güzeldir. Güzel sadedir. Yalın olmalı bazen yaşam. İnsan eşyanın esiri olmamalı. Az eşya… Az laf… Az insan… Belki de gerçek mutluluk budur. Bir denesen.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Olası kriz senaryoların üzerinde çalışabilirsin. Hesap-kitap işlerinde denge kurmak zorunda kalabilirsin.