22-23 Ocak 2022 Burç Yorumları

Uyan

Bazen uyku tutmuyor… Uyanıyorsun… Karanlık gecede kendine bir ışık arıyorsun… Balkonundan ne güzel gözüküyor lacivert gökyüzü… Hele bir de Ay dolunaya dönmüşse… Ne güzel Ay’ın hareleriyle aydınlanmak… Bazen uyku tutmuyor… Uyanıyorsun… Ne güzel sen uyanıyorsun… Bir de hâlâ derin uykuda uyuyanlar var…

Bugün… Gökyüzünün sarı ve parlak ışığı Güneş Kova Burcu’nda dolaşırken, aynı burçta geriye dönen Merkür’le kavuşuyor… Ve bu kavuşum açısıyla bizde kendi sınırlarımızı aşmak için istekli olabiliriz. Kendimizi geçmiş köklerimizden arındırmak için… Kendimize yeni bir vizyon katmak için… Daha istekli, hevesli olabiliriz. Ama dikkat edelim bugün hedeflerimiz havada kalmasın.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Geçmiş zamanların izi yansıyor yarınlarına… Eskiye dair düşünce kalıpların, kibirli ve egolu cümlelerin belki de gelişmeni, genişlemeni engelliyor. Hayallerinin önündeki tek engel kendinsin. Bunu biliyorsun değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Gönül bahçene ne kadar zamandır bakmıyorsun? Kaç yangınlar kavurdu gönlünü? Şimdi alevi sönmüş gönlünü yine harlıyor sanki hava… Korkuyorsun yine eskilerden, geçmiş yangınlardan…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Kazananı kim oyunun? Bu kadar acıya değdi mi? Bu kadar zaman neredeydin? Gerçek zaten mutlaka ortaya çıkar. Sen saklamaya çalışsan da…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Kime benziyorsun en çok? Gözlerin değil, gözlerinle baktığın deniz kime benziyor? Kiminle aynı davranışları gerçekleştiriyorsun? Ve kim gibi yalnızsın?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Anlaşılmak her şeyden zor mu? Geçmiş konular, geçmiş hatalar ısıtılıp ısıtılıp önüne mi geliyor? Demek ki geçmiş hâlâ geçmemiş. En azından senin için…

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Tartışmada kimin usta olduğu belli… Kim usta olabilir ki senin yanında… Boş ver böyle ol zaten… Hakkını sonuna kadar savun. Bazen insanlar geldikleri yeri çabuk unutuyorlar. Sen hatırlatmayı sürdür geçmiş karnelerini.

Terazi ve Yükselen Terazi

Gönül kimi seveceğine kendi karar veriyor. Gönüle söz geçmiyor. Gönül karar verince de, geri dönmesi mümkün olmuyor. Ve insan geçmişte gönül telini titretenlerini unutamıyor. Bugün bile…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Geriye dönüp bakarsan, en çok neyi seversin? En çok kimi seversin? Kendini… Kendini sevmek için önce aileni anlamaya, onları yakından tanımaya ne dersin?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Dostun iki gözün mü? Dostluk nedir? Kardeşten öte can mıdır? Aklıyla seni büyüleyen midir? Arabuluculuk yeteneğiyle seni hayran bırakan mı? Yoksa arkanı kollayan mıdır dost?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Elindeki güzelliklerin farkına varabilirsin. Çoğu zaman insanoğlu kaybedince fark ediyor nimetlerini dünyanın, ödüllerini yaşamın… Sen kaybetmeden bil.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… En çok kime güvenirsin? En çok kimin zekasına güvenirsin? En çok kimin entelektüel birikimine hayransın? En çok kimin sosyalleşme becerisini takdir ediyorsun? Ben biliyorum yanıtı… Peki, sen biliyor musun?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Yine dalgınsın. Yine daldın derin sulara… Yine daldın –miş’li geçmiş zamanlara… Her şeyi kişisel algılama bugün… Zira dünya senden ibaret değil.

Loading