18 Ocak 2022 Burç Yorumları

Kalpten bir Ezgi

Hepimiz aynı hayat gemisinin yolcularıyız… Kimimiz hızlı koşucuyuz… Kimimiz sabır taşı… Kimimiz içten… Kimimiz içine kapanık… Kimimizinse içi dağınık… Hepimiz farklıyız ama aynı gemide yol alıyoruz. Peki, sen nasılsın? Bence birçok insanda olmayan bir şeye sahipsin… Mesela vicdan… Mesela merhamet… Mesela sevgi… Bence cömertsin çünkü sevgini herkesle paylaşıyorsun. Ve iyi ki öylesin… Ve hep böyle kal… Ve sen yürekten gelen en güzel ezgisin… İyi ki varsın…

Bugün… Gökyüzünde Ay ve Güneş’in yeni bir macerası beliriyor… Güneş Oğlak Burcu’nda, Ay ise Yengeç Burcu’nda… 27 derecede karşı karşıya gelen Güneş ve Ay, dolunay efektiyle hayatımıza ışığını yansıtmayı amaçlıyor. Ve bize diyor ki bir karar ver… Hayatında nereye gidiyorsun? İşin mi önemli gerçekte ailen mi? Evin sadece dört duvar mı yoksa yuvan mı? Dünyanda sadece sana mı yer var? Yoksa başkaları da yaşamında yer alıyor mu? Akıl mı? Yürek mi?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Dolunay… Tamamlanma zamanı… Kariyerinle alakalı konularda netlik kazanabilir belirsiz konular. Belki de iş değiştirme zamanın gelmiştir. Ve bu arada yaşamına bir göz atabilirsen iyi olur. Bir şey soracağım sana. Gerçekten olmak istediğin yerde misin?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Dolunay… Dolunay zamanları bazen bitişleri beraberinde getirir. Ama zaten her bitiş yeni bir başlangıç değil midir? Mesela bir hastalığın bitişi iyileşme getirir öyle değil mi? O zaman korkma bir şeylerin bitmesinden…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün…  Dolunay… Dolunay tüm ışığını finansal alanından gönderiyor sana. Demek ki karanlıkta kalan noktalar aydınlığa kavuşuyor. Görmezden geldiğin borçlar, alacaklar gün yüzüne çıkıyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Dolunay… Dolunay ışıklarını karşı yakadan açıyor. Evlilik evinden, eşin aracılığıyla gönderiyor yapılacak listeni. Bir duygusal davranmaktan vazgeç. İki mantığını devreye al. Üç her konuyu üstüne alınma.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Dolunay… Dolunayın ışığı gökyüzünü ne kadar güzel aydınlatır değil mi? Sen de o zaman dolunay ışığını zihninin karanlık kuyularında değerlendirebilirsin. Endişelerinle yüzleşebilir, kaygılarınla vedalaşmak için adım atabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Dolunay… Dolunay zamanlarının en özel öyküsüdür aydınlanmak… Karanlık noktalar aydınlanabilir. Sen de bu dolunay zamanında daha net tanıyabilirsin arkadaşlarını, dostlarını. Bu arada beklediğin zam artışına nihayet kavuşabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Dolunay… Dolunay evle ilgili konularda sana fırsatlar yaratıyor. Daha doğrusu aydınlatıyor. Belki taşımak istiyorsun. Belki ailenden ayrı kendine ait bir eve taşınmak istiyorsun. Bu konularda dolunay ışığı seni aydınlatabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Dolunay… Ödevlerin var aslında. Bir türlü tamamlayamadığın… Sürekli ertelediğin… Ama dolunay artık tamamla diyor. Bu arada iletişim diline biraz özen gösterebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Dolunay… Dolunay parlıyor madem karanlık gecede. O halde sende yeni bir uğraş bul kendine. Mesela sana değer katacak bir şeyler yap. Maddi değerde olabilir. Yaptığın uğraş hem sana hem bütçene iyi gelsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Dolunay… Senin dolunayın… Bakalım neler yazacaksın alnına bu dolunayda? Dolunay tamamlanmak ve aydınlanmaktır. Hayatının ve kendinin farkına varmaktır. Aydınlanan kişiye ne mutlu…

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Dolunay… Yeni şeyler var gündeminde… Tamamlanacak işleri bitirmeden yeniye başlamak olmaz değil mi? Eski bir ilişkiyi bitirmeden yenisine başlayamayacağın gibi…

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Dolunay… Dolunay ışıklarını sana aşk evinden gönderiyor. Ve bir soru soruyor sana? Sence aşk nedir? Tam ve bir olmak değil mi?

 

 

 

 

 

 

Loading