Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

15-16 Ocak 2022 Burç Yorumları

Olabilir

Bazen umutsuzsun… Bazen umutlusun… Bazen mutlusun… Kimi gün ise mutsuz… Kimi gün keyiflisin… Kimi gün kayıtsızsın yalan dünyanın işlerine… Kimi zaman coşkunsun ırmaklar gibi… Kim gün ise içine kapanık… Gün gününe uymuyor… Dün dününe uymadığı gibi…

Bugün… Güneş fazlasıyla gerçekçi Oğlak Burcu’nda seyrederken, yine aynı burçta yoluna devam eden karanlık Plüton’la kavuşuyor.  Demek ki, hayatımızdaki karanlıkları aydınlatmak için gerçeklere güveneceğiz. Demek ki gerçekleri görmemiz gerekiyor. Demek ki kendimizi kandırmamız gerekiyor. Zaten kendimizi kandırarak yeterince zaman kaybetmiyor muyuz kendi gelecek takvimimizden?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Motivasyonun güçlü… Kendini motive edebiliyorsun. O zaman bugün eksik kalan işlerini tamamlayabilirsin. Tamamlayamadığın her iş üstüne yük oluyor zira… Hadi çalışmaya başla…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Ön yargı kötü bir şeydir öyle değil mi? Ön yargılarınla yüzleşmeye ne dersin? Belki de yüzleşmelerinden kaçmak için bu kadar iş çıkarmak, üzerine gereksiz görevler edinmek, sorumluluklar yüklenmek.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Araştırmacı gücünü farklı bir alanda kullanmaya ne dersin? Malum… Konu sen olunca bilmediğin bir şeyin olmaması mümkün değil. O halde araştır bir bakalım cüzdanındaki kara deliğin nedenini…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Yeniden inşa edebilirsin. Yeniden düzenleyebilirsin ikili ilişkilerini… Mesela evlilikten beklediklerin… Mesela eşinden beklediklerin… Bugün… Beklentilerin üzerine uzun uzun düşünebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Kalem olmasaydı ne yapardın? Kalemi buluşturmak kâğıtla… İkisi olmasa neyi yazacaktın? Yazıyorsun şimdi hayallerini… Umudunu… Kırgınlıklarını… Öfkeni… Arayışlarını… Aramayışlarını…

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Aşk ve çocuklar etrafında dönebilir dünyan. Kendini unutabilirsin belki onlarla uğraşırken. Zaten ne zaman hatırlıyorsun kendini? Kendin dışında herkes odağında… Bir tek kendini bir başına bırakıyorsun.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Belki de ebeveynlik günüdür… Belki anne ya da babanın sorumluluğunu üstlenmek, onlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Onlara varlığınla güç verebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… İradeni ve kararlılığını düşünce sistemin üzerine kullanmaya ne dersin? Malum istediğin şekilde düşüncelerine yön verebiliyorsun. Dilediğinde bir hayli manipülatif olabiliyorsun. O zaman şimdi bu yönünü iyiye kullan.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Güçlü olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayabilirsin. Çünkü güçlenince insan, hayatını yönetince, hayatını ele alınca tüy gibi hafif hissediyor kendini.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Yine senli zamanlar. Bu aralar hayatının başrolünde sen varsın. Kendini yenilemek adına tüm yaşananlar zaten.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Geri dönüş hikâyesi belki de. Güçlü olmadığın sürece, vazgeçmeyi bilmediğin sürece bu filmi daha çok izlersin. Daha çok ağlarsın. Kararlı ol ve vazgeç.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Arkadaşlarınla zaman geçirmek isteyebilirsin. Zaman geçirmek derken ne çabuk geçiyor öyle değil mi? Bak dün neredeydin? Bugün nereye geldin?