Maxion İnci Jant Grubu “İş’te Eşit Kadın Sertifikası” alan ilk şirket oldu

Maxion İnci ve Maxion Jantaş, iş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlara verilen İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Çeşitliliği destekleyen, kapsayıcı, fırsat eşitliği sunan, insanı merkeze alan bir İnsan Kaynakları politikası yürüten Maxion İnci ve Maxion Jantaş şirketleri, Sürdürülebilirlik Akademisi ve 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren İngiliz denetim şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası yüksek bir puan alarak İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı.

Alınan sertifika ile ilgili açıklama yapan Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “‘İnsana Değer’ mottomuz sadece bir sözden ibaret değil, toplumsal cinsiyet eşitliği anlayışımızın da temelini oluşturuyor. İşte fırsat eşitliği sağlamanın yanında, eğitimlerle ve toplumsal projelerimizle de bu konuda farkındalığın artmasına katkı sağlıyoruz. Aldığımız aksiyonlarla kadının iş dünyasındaki ve toplumdaki ekonomik güçlenmesini destekliyoruz. Fırsat eşitliğini çalışma kültürümüzün bir parçası haline getirdik. Bünyemizde aktif bir kadın platformumuz var. Ayrımcı dile ve bilinçaltı önyargılara karşı eğitimler ve farkındalık çalışmaları yürütüyoruz. Yönetim Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki başlıklarındaki denetleme sonrası aldığımız İş’te Eşit Kadın Sertifikası ile bu doğrultudaki çabalarımızın tescillenmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Otomotiv sektöründe bu sertifikayı alan ilk kuruluş olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.