Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

5 Ocak 2022 Burç Yorumları

Güç bende artık

Evet, artık değiştin… Evet, artık daha farklı bakıyorsun pencerenden dışarı… Yıllarını yüklediğin kolileri artık daha güçlü taşıyorsun… Pişmanlıklarını bıraktın… En önemlisi kendine acımayı bıraktın. Yaşadıklarını sadece sen değil, dünyada milyonlarca hatta milyarlarca insan yaşıyor. Yani tek değilsin… Evet, belki tek başına yükleniyorsun bazı şeyleri… Ama yalnız değilsin… Ve en önemlisi artık güç sende…

Bugün… Gücün, değişimin, dönüşümün ve gizemin temsilcisi Plüton Oğlak Burcu yolculuğuna devam ederken, yine aynı burçta geri hareketini sürdüren Venüs’le kavuşuyor… Bakalım değer yargılarımızdan, sevme şeklimizden geride bırakacağımız şeyler var mı? Ya da hâlâ aynı şeyleri yapmakta direnecek miyiz?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bilgi kapalı mıdır? Herkesle paylaşılmayan bilgi faydalı mıdır? Peki, dönüşmenin anahtarı bilgi olabilir mi? Dönüşmek demişken… Malum uzun süredir yeni bir sınav konusu var yaşamında. Sınavın soruları kâğıt üzerinde aslında… Maddi kaynakların… O zaman daha sıkı çalışmalısın. Çalışacaksın ki kazanacaksın.

Boğa ve Yükselen Boğa

Ev ödevlerin var mı? Önce hangi dersten başlamak istersin? Çarpım tablosunun üzerinden geçmek ister misin? Hayatında neleri kazandın mesela? Şimdi zaman kendini dönüştürmen için yarıştırıyor akrep ve yelkovanını… Yeter ki okumayı bil rakamlarını… Harita metot defterin hazır mı peki? Gezdiğin yerleri çizebilmek için…

İkizler ve Yükselen İkizler

Sadece maddiyat değildir dünyanın amacı… Yani en azından öyle olmamalı. Sadece para rengi değildir önemli olan. Konuşmalarında bazen ağırlıklı olarak paradan konuştuğunu fark ediyor musun? Hatırlamakta fayda var. Para her şey değildir. Önemli olan başka değerler vardır yaşamda… İnsanlık gibi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Belki de yeni bir dönüşüm hareketi gerekiyordur sana. Umutlarını unutmamana seviniyorum. Çünkü yaşam yolunda bırakmaman gereken tek şey umutların… Çantana her şeyi koyuyorsun. Yara bandı, mendil, gözlük kabı, boğaz pastili, iğne, iplik… Tüm bunları kimin için dolduruyorsun çantana? Şimdi kendin için bir şeyler taşı yanında. Adı umut ve düş olsun…

Aslan ve Yükselen Aslan

Geçen sene bu dönemleri düşün. Yaşadıklarını… Ve bir de şimdiye bak… Bugüne… Zaten önemli şey değil mi dünü bırakıp şimdiye bakmak? Kariyerine bir göz atmaya ne dersin? Madem yeni bir yıl başladı. O zaman yeni hedeflere kulaç atmanın zamanı gelmedi mi?

Başak ve Yükselen Başak

Bir yerlerde… İçinde bir yerlerde… Hâlâ kendini yabancı mı hissediyorsun? Belki de hâlâ kendini tanımıyorsun. Dünyanın en kolay şeyi şikâyet etmek… Şikâyet ediyorsun… Eleştiriyorsun… Her şeyi fazla büyütüp uzatıyorsun… Tüm bunlarla uğraşacağına acaba kendine mi yönelsen? Kendini yapılandırsan daha iyi olmaz mı? Ne dersin?

Terazi ve Yükselen Terazi

Köşeye sıkışıyorsun. Kendini fazla köşelendirdin. Zihninin uçları sivri… Belki biraz kendini törpülemen lazım… Sivri dilli değilsin elbette. Ama köşelerin var. Bir türlü kendini o köşelerden kurtarıp dışarı çıkamıyorsun.

Akrep ve Yükselen Akrep

Senin dışında da farklı bakış açıları olabilir. Senden başka birileri de düşünüyor. Mesela eşin… Eğer hâlâ aynı noktada bir araya gelemiyorsan… Hâlâ kendi fikrinde direniyorsan… Hâlâ güvenmiyorsan… O zaman neden yarına yola çıkmıyorsun yalnız ve tek başına? Neden korkuyorsun bu kadar?

Yay ve Yükselen Yay

Herkes sever alış veriş yapmayı. Ama… Gerekli yerleri sen doldurabilirsin. Para harcamak mı? Parayı tutmak mı? Gereksiz harcama listesi yapabilirsin. Zaten yeni yıl… Kendine finans ajandası yapabilirsin mesela… Gelir… Gider… Aradaki fark kâr mı olacak, zarar mı? Kararı sen ver.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yalnızlık zor… Ama bu yalnızlığı sen seçiyorsun… Senin aldığın kararların sonucu bu yalnızlık… Bu aralar bunun üzerinde düşünmeye ne dersin?

Kova ve Yükselen Kova

Hepimiz en çok evimizde rahat ederiz öyle değil mi? Senin de öyle… Evde olmak güzel… Ama bazen kabuğundan çıkmak gerekiyor. Kapıdan çıkıp dışarıya adım atmak istemez misin? Kaygılarından, korkularından bir parça arınmaya ne dersin?

Balık ve Yükselen Balık

Başka bir şey var bu aralar sende. Bir farklılık… Dinlemekten konuşmaya mı geçtin yoksa? Yıllarca biriktirdiklerini mi anlatıyorsun? Bu arada… Gitmek isteyenler gidebilir hayatından.. Artık eskisi gibi korkmuyorsun kaybetmekten…