Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

3 Ocak 2022 Burç Yorumları

Aklıma yazdım

Bazen… İstiyorsun ki konuşmadan bir şeyler çözülsün… Konuşmadan anlasınlar seni… Ama öyle olmuyor ne yazık ki… Anlaşılmak için önce anlatman gerekiyor… Kırgınlıklarını… Alındığın noktaları… Aldığın yaraları… Kızgınlıklarını… Mutlu hissettiğin anları… Aklına yazdıklarını dilin söylese… Belki öğrenirsin bu kez konuşmayı…

İletişim gezegeni Merkür, yeni bir güzergâh belirledi kendine… Geri hareketini de hesaba katarsak 10 Mart’a kadar Kova Burcu’nda seyredecek. Ve biz bu süreç içerisinde konuşmalarımızda, ifadelerimizde, düşüncelerimizde sağduyu ve mantık çerçevesinde davranabiliriz. Düşüncelerimizi özgürce ifade etmek isteyebiliriz. Olayları, olguları bilimsel çerçevede değerlendirebiliriz. Başka hayatlara dokunmak, yardım etmek, bütünün hayrına çalışmak için fikir üretebiliriz. Fikir üretmek demişken… Bu dönemde ürettiğimiz fikirlerin havada kalma ihtimaline karşı risk haritamızı da belirlemeliyiz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Ne yazmak istiyorsun? Bundan sonra nasıl yön vereceksin düşüncelerine? Düşüncelerinin, fikirlerinin, konuşmalarının ana eksenini “ bütüncül yaklaşımların” oluşturuyor. Kulaktan dolma bilgilerinin yerini, bilimsel veriler alabilir. Dostluklarında, arkadaşlıklarında gerçekçi konuşmalar yapabilir, onlara akıl ve sağduyu ölçüsünde yol gösterebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Şimdi kendine, daha doğrusu zihnine yeni bir rota oluşturabilirsin. Kariyer hedeflerinde akıllı ve sağduyulu yaklaşımlarda bulunabilirsin. Alıştığın kalıpların dışına çıkabilir, orijinal fikirlerinle göz doldurabilirsin. Ama biraz dikkat… Bu süreçte ben bilirim tuzağına düşmekten kaçınmalısın.

İkizler ve Yükselen İkizler

Aklın, fikrin seyahatte… Canın sıkılınca sadece bir yere mi gitmelisin? Yoksa pasaportunu mu özledin? Haklısın. Ama biraz daha zaman tanımalısın kendine. Belki bu süreçte kendine özel, yaşamına özel yeni bir vizyona sahip olabilirsin. Üniversite hayatına geri dönme kararı alabilirsin. Bu süreçte en yakın dostların kitapların olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Önünde çözmen gereken zihinden problemlerin var. Okul zamanında başarılıydın zihinden problemlerde. Peki, yaşam okulunda ne kadar başarılısın? Borçlarını ödemekte, finansal krizlerini çözmekte, kredi yapılandırmalarında başarılı mısın mesela? Şimdi finansal tabloların üzerine akıllı ve sağduyulu davranabilirsin. Gerçi sen hep akıllısındır.

Aslan ve Yükselen Aslan

Özel zamanlar senin için… Yüzleşmen gereken konuların bir bir karşına dikildiği anlar… Önemli olan sen ne kadar hazırsın bu yüzleşmeye? Mesele hızlı düşünebiliyor musun? İlişkilerinde “biz” merkezci olabiliyor musun? Sadece sevilmek mi niyetin? Sevmeyi hâlâ beceremiyor musun?

Başak ve Yükselen Başak

Farkındasın öyle değil mi? Yeni bir yıl başladı. Yaşamına değer katacak yepyeni 365 gün… Bir hediye ver kendine. Mesela “değer” olsun hediyenin adı… Çalışma ortamını, çalışma arkadaşlarını düşünüp onlarla ilgili konuları ele alabilirsin. Eğer bir çocuğun varsa aradığın bakıcıyı bu süreçte bulabilirsin. Ya da mevcut bakıcıyla fikir ayrılıkları yaşayabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Acaba biraz sesini kısabilir misin gereksiz zihin gürültülerinin? Fazla konuşuyor depresyonlu iç sesin… Belki de bu yüzden artılarını ve eksilerini doğru değerlendiremiyorsun. Neyin mi? Elbette “ aşk”ın… Sana bahşedilen belki de en özel hediye… Kıymetini bilirsen elbette… Bir düşün üzerinde istersen… Sen nasıl bir sevgilisin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Herkesin evi kendine özel… Herkes kendine göre düzenli… Sen de bırak kim ne derse desin… Senin evin kendine güzel… Şimdi önünde uzanan bu süreçte evinle ilgili konular düşünce arterlerini meşgul edebilir. Evine dair yeni fikirler oluşabilir zihninde. Ve ailenle ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Eğer uzakta yaşıyorlarsa, onlara kısa bir yolculuk yapabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Sesini duyar gibiyim. Diyorsun ki “ Ben zaten öğrenmeye aşığım; Zaten hoşgörülüyüm; Zaten olayları sorgulayabilirim; Zaten gezginim ve elbette özgürüm. Daha ne kadar, ne yapabilirim.”  Sen de haklısın… O zaman şöyle diyelim. Kendini tam olarak ortaya koyabileceğin zamanlar…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Senin gibi sayısalcı birine elbette hesap-kitap işleri yakışır. Zaten her şeyi iyice düşünüp almaz mısın? Alırsın… Ve hep böyle devam edersen iyi olur. Şimdi önünde uzanan bu süreçte bütçeni doğru yönetmelisin. Alternatif finans kaynaklarına ihtiyaç duyabilirsin. Kendi paranı kazanmanın mutluluğunu yaşayabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Evet… Zaten hep düşünceli biri olmadın mı? Kendinden önce başkasını düşünürsün. Hiç haksızlık yapmadın kimseye kendin dışında. Tek haksızlığı kendine yapıyorsun. Ama bu kadar yüklenme kendine. En özel okuma kişinin kendi alt yazılarını okuyabilmesidir. Sen kendini dinle… İçine soru sor… Yanıtlarından da korkma… Kitap alıp uzanınca kanepeye boyun uzamaz elbette ama boyunu aşan düşüncelerin kısalır.

Balık ve Yükselen Balık

Bak ne güzel değil mi? Yeni yıl, yeni ay, yeni hafta, yeni gün… Her şey yeni… Tıpkı senin gibi… Sen de yenileyebilirsin kendini. Bilinçaltının tozlu topraklı yollarını temizleyebilirsin. Korku kulelerini yıkabilirsin. Hadi şimdi ajandana ilk hedefini yazabilirsin: “ Kendimi ancak ben kurtarabilirim.”