Canan Ergüder yaşadığı zorlu süreci anlattı

Geçtiğimiz nisan ayında meme kanserine yakalandığını açıklayan oyuncu Canan Ergüder, kemoterapinin ardından sağlığına kavuştu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ünlü oyuncu Canan Ergüder, bir süredir meme kanseri hastalığı ile mücadele ediyordu. Meme kanseri sonrası sağlığına kavuşan oyuncu Canan Ergüder, kemoterapi tedavisinin ardından konuştu. Ergüder, “Şu an için artık temizim ama altı ay sonra ne olacak belli değil” dedi.

Ergüder, yaşadığı sürece ilişkin, “Saçlarımı kaybedene kadar kendimi bu kadar saçlarım üzerinden tanımladığımı bilmiyordum. İlk peruk deneyimimde, kafaya yapıştırılan modellerden aldım. Kafama yaklaştıkları an nefes alamıyor gibi hissettim. Neredeyse bir panik atak yaşadım. Kel hâlimi hiç görmedim zaten. Önüme perde çekildi ve ben aynaya bakmadan saçlarım sıfıra vuruldu. Zor bir andı benim için. Bir hafta sonra peruğun bakımına gittiğim zaman o noktada görmek istedim. Kafa şeklimi çok beğendim, bu kadar beklemiyordum. ‘Kel olmak baya yakıştı’ diye düşündüm” dedi.

Zor günleri eşi Kenan Ece ve oğlu Demir sayesinde daha kolay atlattığını söyleyen Ergüder, süreç boyunca oğlu için günlük tuttuğunu söyledi: “Hasta olmadan önce de bunu yapmak aklımdaydı. Bu, hızlandırdı. Ona dair şeyler yazıyorum; neyi nasıl söylediğini, onun bu durumla nasıl baş ettiğini. Daha olgun bir haliyle okuması amacıyla yazdığım yazılar. Oğlumla çok keyifli bir ilişkimiz var. Bana verilmiş en güzel hediye.”