Nostradamus’un 2022 kehanetleri ortaya çıktı

Fransız kahin Michel de Nostradame yani bilinen adıyla Nostradamus'un 2022 yılı için kehanetleri ortaya çıktı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

1503 yılında dünyaya gelen Fransız kahin ve filozor Michel de Nostradame yani bilinen adıyla Nostradamus’un 2022 yılı kehanetleri ortaya çıktı. Nostradamus, 1555’te Hitler’in yükselişi, 11 Eylül saldırıları ve JFK’nin suikastı da dahil olmak üzere geleceği öngördüğü iddia edilen ve 932 dörtlükten oluşan bir kitap yayınladı.

Peki Nostradamus 2022 için hangi kehanetlerde bulundu?

1- DÜNYA’YA ASTEROİD ÇARPMASI

Nostradamus’un 2022 kehanetleri arasında bir asteroidin Dünya’ya çarpma tehdidi yer alıyor. Nostradamus, 2022 yılı için ‘bir ateş görüyorum ki gökten düşecek’ sözleriyle Dünya’ya bir asteroidin çarpabileceğini ön görüyor. 

2- ENFLASYON VE AÇLIK

Nostradamus, 2022 için küresel bir kıtlık ön görürken, bunun nedeni olarak da enflasyonu suçladı. Başarısız bir ekonomide yükselen fiyatlar konusunda uyarılarda bulundu.

3- GÜCÜ ELE GEÇİREN YAPAY ZEKA ROBOTLAR

450 yıl öncesinde Nostradamus yapay zeka konusunda, “Ay dolunayda yüksek dağın üzerinde, yalnız bir beyni olan yeni bilge bunu görüyor. Ölümsüz olmaya davet edilen öğrencileri tarafından. Gözler güneye. Eller göğüste, bedenler ateşte” cümlelerini kurdu. Nostradamus’un iddiasına göre bilgisayar ve robotlar, bu yılda insanları ele geçirmeye ve yavaş yavaş dünyayı yönetmeye başlayacak.

4- KÜRESEL ISINMA

“Baş güneş parıldayarak denizi kavuracak. Karadeniz’in yaşayan balıklarının hemen hemen hepsi kaynayacak. Rodos ve Cenova yarı aç olacak. Onları kesmek için yerel halk çok çalışacak” sözleriyle Nostradamus aslında bizlere Küresel ısınmayı o yıllarda tarif etmeye başlamış.

5- FRANSA SAVAŞI

“Mavi kafalı beyaz kafalı olacak böyle derecede zarar Fransa’nın her ikisine de iyiliği gibi.” sözleriyle, potansiyel olarak tırmanacak ve 3. Dünya Savaşı’na yol açacak bir Fransa işgalini ima ettiği belirtiliyor.